У 2024 році Херсонському обласному центру народної творчості виповнилось 80 років.
Директор Херсонського обласного центру народної творчості Володимир Капелюшник говорить, що 80-річчя заснування закладу відзначають не так, як в мирні часи – з українськими традиційними стравами, піснями та обрядами. Більшість майстрів центру наразі перебувають за кордоном. Попри все, презентували експозицію, на якій представлена кожна громада області.
"Тут вся душа Херсонщини та громади. Цю виставку ми презентували у 2021 році на День незалежності, вона пробула весь час в окупації й тільки позавчора ми її знайшли та сьогодні презентуємо. Це велика гордість, тому що самі розумієте, це як прапор, це душа кожної громади. Сьогодні ми представляємо те, що зберегли та не віддали окупантам", — говорить Володимир Капелюшник.

Заслужений працівник культури України Віктор Кізяков розповів, що працював у центрі народної творчості.
"Мені довелося попрацювати з цією талановитою групою, навіть родиною. Тому що стосунки у них дійсно як у родині. Кожен переживає одне за одного. Всі заходи, які вони готують, готуються завжди разом. Я навіть співчуваю їх родинам, тому що всі свята вони на цій праці, вони не бувають з рідними, хоча і сім'ї на ці свята приходять і проживають там разом з ними", — каже Віктор Кізяков.
Наразі центр працює у змішаному форматі – частина заходів відбувається онлайн. Є проєкти, які реалізують на деокупованій частині області. Серед них "Чорнобаївка", "Херсонщина лівобережна" та кілька дитячих, розповідає їх режисерка Тетяна Князєва.

"На сьогодні ми працюємо з центром у дуже цікавих проєктах. Це проєкти безпеки діяльності, життя дітей. Під час військових заходів ми знаємо, що це не просто низка заходів, які повинні підтримувати дитину, це і збережене їх життя. Наприклад пес Патрон йде і дарує обійми. Це ігровий матеріал, цікавий для того, щоб знати, що війна вбиває, діти повинні це знати. Знати, що повинно бути в безпеці, не гратися на узбіччі доріг", — говорить вона.
Під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну центр організовував заходи на території сусідніх з Херсонщиною областей. Цього року традиційний фестиваль – "Душа півдня" відбувся на деокупованому правобережжі, розповів Капелюшник.
Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.