"Кожен день стикаємось із новими видами вибухівки": керівник підрозділу поліції про розмінування Херсонщини

"Кожен день стикаємось із новими видами вибухівки": керівник підрозділу поліції про розмінування Херсонщини

Раніше займалися кримінальними справами, зараз розміновують землі деокупованої частини Херсонщини. Вибухотехніки поліції Херсонської області щодня стикаються з новими видами боєприпасів та вибухових речовин під час своєї роботи.

Про роботу підрозділу розповіли в Telegram поліції Херсонської області.

"Наразі вибухотехнічна служба — це такий невеликий, але дуже універсальний спеціальний інструмент, який займається дуже широким спектром діяльності. Якщо раніше ми працювали в більш вузькому полі, яке стосується кримінального провадження, тобто там, де є вибухівка з кримінальним провадженням, закладка, можливо теракт, то зараз ми працюємо більш різнобічно", - розповів керівник вибухотехнічного відділу поліції Херсонської області Володимир Перепелиця.

Роботу з розмінування проводять у співпраці з військовими саперами та піротехніками ДСНС. За словами Перепелиці, вже розмінована значна частина області.

"Таку кількість територій, за оцінками іноземних експертів та інших, в принципі, неможливо було розмінувати за такий короткий час. Фактично, я вважаю, що ті показники, які ми робимо в Україні, — тут річ не в показниках, а в тих темпах і якості роботи, — вони безпрецедентні у світі. І це не перебільшення, я просто констатую", — сказав чоловік.

Разом із херсонськими вибухотехніками також працюють колеги з інших міст України.

"Ми всі думаємо, мріємо про те, коли ми, нарешті, потрапимо попрацювати на лівий берег Херсонщини, де частина з моїх людей мали будинки, мали землю, мали домоволодіння. Тому ми дуже хочемо туди і потрапимо", — сказав Перепелиця.

Раніше Херсонська ОВА повідомляла, що на правобережній Херсонщині сапери розмінували 301 237 гектарів, з них 269 860 гектарів земель сільськогосподарського призначення.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок