У Києві відбувся показ вистави "Херсонські історії порятунку"

У Києві відбувся показ вистави "Херсонські історії порятунку"

Ексклюзивно

У Києві в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова відбувся показ документальної вистави "Херсонські історії порятунку". З авторами та глядачами поспілкувались кореспонденти Суспільного.

Зі сцени у столиці актори розповіли історії новокаховчанок про окупацію та виїзд із міста. Київська поетеса Тетяна Ігнашина розповіла, що ця тема для неї близька. Її син був поранений на "Азовсталі" та пройшов через російський полон.

"Пропустивши цей біль через себе — біль Херсона, я розумію цих людей. Розумію, як тяжко було виїхати з-під цього гніту, тому що перенести ті страхи, які пережили херсонці, не кожному під силу. Сьогодні ця вистава ще раз сколихнула всі мої емоції, всі ті почуття, які я пережила під час війни", — сказала Тетяна.

Київ, поетеса, Тетяна Ігнашина, вистава "Херсонські історії порятунку"
Київська поетеса Тетяна Ігнашина на театральній виставі "Херсонські історії порятунку". Суспільне Херсон

В основі постановки — реальні історії. Новокаховчанка Яна Малига зібрала їх понад сотні. З них до вистави увійшли 13. Письменниця розповіла, що розуміє героїнь свого твору, бо сама була в окупації.

"Деякі люди особисто були зі мною знайомі. Ми спілкувалися під час окупації, коли виїжджали. Дуже багато історій я збирала в цей період — це був квітень 2022 року. Люди, які залишилися, з якими я знайома, мені писали і я ці історії викладала на папері. Але й були історії, які мені розповідали зовсім незнайомі люди, коли ми виїжджали з окупації. Через відчуття все проходило, бо певні факти люди знали, але через відчуття вони сприймалися набагато краще", — сказала письменниця.

вистава, "Херсонські історії порятунку", театр
Епізод з документальної вистави "Херсонські історії порятунку". Суспільне Херсон

У виставі брали участь учні та студенти, учасники фольклорно-театральної студії "Квітуча Україна", розповіла режисерка-постановниця, керівниця студії Ірина Климовських-Боровська.

"Я сказала, що хочу це ставити, тому що це болить, але я реально не знаю дітей. Кажу так, тому що мої діти роз’їхалися за кордон. Ми знайшли колектив. "Херсонські історії" ми ставили минулого року і от зараз, через рік, поставили ще раз. Я розумію, наскільки ще більш важливо про це зараз говорити", — сказала Ірина.

Ірина Климовських-Боровська, вистава "Херсонські історії порятунку", режисерка, театр
Режисерка-постановниця вистави "Херсонські історії порятунку" Ірина Климовських-Боровська. Суспільне Херсон

Глядачі вистави мали змогу долучитись до благодійного збору. Кошти збирали для однієї з лікарень Херсoна для пoрятунку містян, пoранених від російських обстрілів.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок