Співробітнику ФСБ, який катував жителів Херсонщини, повідомили про підозру

Співробітнику ФСБ, який катував жителів Херсонщини, повідомили про підозру

Співробітника ФСБ, який катував жителів Херсонської області, підозрюють у жорстокому поводженні з цивільними та порушенні законів і звичаїв війни.

Про це у Facebook повідомила поліція Херсонської області.

За даними слідства, 29-річний працівник ФСБ у вересні 2022 року незаконно утримував двох громадян у захопленому окупантами приміщенні Білозерського районного суду. Кількох днів він разом з іншими військовими російської армії знущався з ув’язнених та примушував їх до співпраці.

Зокрема, з однією з ув'язнених під час допиту намагалися записати відеозвернення з неправдивою інформацією про мешканців Білозерської територіальної громади. 52-річна жінка не погоджувалась та відповідала на їх запитання українською мовою. Підозрюваний та ще один окупант завдали їй не менше 10 ударів гумовим кийком по спині, шиї та потилиці.

Іншим потерпілим, над яким знущався підозрюваний, став 53-річний чоловік. Під час допиту його також намагалися схилити до співпраці з окупаційною владою та отримати від нього інформацію про розташування підрозділів Збройних сил України. Після відмови чоловіка били кулаками та ногами по тулубу, гумовим кийком по шиї, спині та плечах. Йому завдали понад десять ударів електричним струмом.

За жорстоке поводження з цивільними та інші порушення законів та звичаїв війни, вчинені за попередньою змовою групою осіб, підозрюваному загрожує позбавлення волі до дванадцяти років.

Раніше в прокуратурі повідомили, що окупаційному "голові" Каховки на Херсонщині заочно повідомили про ще одну підозру у колабораційній діяльності.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок