На Херсонщині за колабораціонізм судитимуть колишнього викладача вишу

На Херсонщині за колабораціонізм судитимуть колишнього викладача вишу

Правоохоронці завершили досудове розслідування передали до суду справу стосовно колишнього викладача одного із херсонських вишів. Його підозрюють у колабораційній діяльності.

Про це в Telegram 21 травня повідомила Херсонська обласна прокуратура. Як йдеться в дописі, під час окупації обласного центру чоловік добровільно обійняв посаду "декана факультету інженерії та транспорту" херсонського вишу.

Слідчі встановили, що на цій посаді він забезпечував підготовку студентів за профільними спеціальностями та особисто викладав дисципліни російською мовою. Брав участь у зборах зі студентами та старостами академічних груп, залучав студентів до отримання освіти за стандартами РФ, повідомили в прокуратурі.

Також підозрюваний розробляв розпорядчі документи, підшукував співробітників для викладання спеціальних дисциплін на факультеті. Після переведення закладу на дистанційне навчання пропонував студентам евакуюватись на лівий берег Херсонщини, йдеться в повідомленні.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали співробітники головного управління Нацполіції в Херсонській області. За вчинене псевдодекану загрожує до двох років виправних робіт або до трьох років позбавлення волі, повідомили в прокуратурі.

Раніше в прокуратурі повідомляли, що окупаційному "голові" Каховки на Херсонщині заочно повідомили про ще одну підозру у колабораційній діяльності.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок