Херсонку Ірину Горобцову, яку два роки тримали у СІЗО в Сімферополі, росіяни звинувачують у шпигунстві

Херсонку Ірину Горобцову, яку два роки тримали у СІЗО в Сімферополі, росіяни звинувачують у шпигунстві

Ірина Горобцова, Херсон, викрадені РФ
Ірина Горобцова під час окупації Херсона, весна 2022 року. Фото: Ірина Горобцова/Instagram

Росія порушила кримінальне провадження проти активістки з Херсона Ірини Горобцової, яку вже понад два роки незаконно утримують у Сімферопольському СІЗО №2. Їй інкримінують "шпигунство".

Про це йдеться на сайті Центру прав людини ZMINA.

Кореспонденти видання посилаються на координаторку управління проєктів Центру громадянських свобод Наталію Ящук, яка розповіла про це під час заходу “Цивільні в незаконному утриманні Росією: спільні кроки влади та громадянського суспільства задля їхнього звільнення”.

Як передає ZMINA, за словами Яшук, РФ тисне на Україну, відкриваючи кримінальні справи проти незаконно викрадених цивільних осіб та фальсифікуючи їх. Як приклад вона навела кейс бранки Кремля Ірини Горобцової, яку росіяни утримували понад два роки в ув’язненні без будь-яких звинувачень.

“І ось нещодавно з’явилася справа щодо Ірини. РФ її звинувачує в “шпигунстві”. Що робила два роки РФ з цією людиною? Де утримувала цю людину? В яких умовах вона перебувала? Цього ми не знаємо. Якщо навіть і знаємо, то дуже поверхнево. Тому ми вимагаємо і просимо міжнародну спільноту відкривати кримінальні справи за принципом ювенальної юрисдикції проти тих людей, які свавільно затримували або незаконно викрадали цивільних осіб “, – зазначила представниця Центру громадянських свобод на заході.

Відомо, що Ірину Горобцову військові РФ викрали в окупованому Херсоні у травні 2022 року і привезли в один з кримських слідчих ізоляторів. Після повномасштабного вторгнення Горобцова публікувала дописи на підтримку ЗСУ.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок