До 9 травня окупаційна адміністрація посилює пропаганду на ТОТ Херсонщини — Соболевський

До 9 травня окупаційна адміністрація посилює пропаганду на ТОТ Херсонщини — Соболевський

Окупаційна адміністрація на ТОТ Херсонщини на 9 травня готує масові заходи за участю російських військових і посилює пропаганду, особливо серед дітей у навчальних закладах.

Про це, а також про гуманітарну ситуацію і життя людей на тимчасово окупованих територіях в марафоні "Суспільне. Студія" розповів перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

"Окупаційна адміністрація вже завчасно дала команду готувати масові заходи присвячені 9 травня й одночасно планує залучити на ці "свята" учасників, як вони це кажуть, СВО — росіян, в тому числі з так званого добровольчого батальйону Маргелова, який вони намагалися створити на окупованій території", — повідомив Юрій Соболевський.

Також він сказав, що російських військових активно долучають до пропагандистської діяльності, особливо серед дітей у навчальних закладах. Крім того, окупанти планують збільшити кількість годин на вивчення історії, щоб перенавчати українську молодь своїй версії предмета.

Щодо 9 травня, Юрій також нагадав, що, враховуючи постійні обстріли деокупованої частини області та особливе ставлення росіян до дат, жителям Херсонщини краще не перебувати в ці дні на відкритому просторі та в місцях скупчення людей.

За його словами, життя простих людей на ТОТ Херсонщини залишається дуже складним, повним ризиків та незахищеності.

"Особливо, якщо це невеликий населений пункт, поруч зона активних бойових дій, там менший контроль російської військової поліції й російські військові там більш вільно себе відчувають. Це обов'язково значить мародерство, це застосування насильства до наших людей, це пограбування постійне. От в таких умовах вони живуть", — сказав Юрій Соболевський.

Не кращою залишається і гуманітарна ситуація. Зі слів першого заступника голови Херсонської обласної ради, медицина фактично знищена, не вистачає лікарів і якісних ліків. Існує дефіцит продуктів найпершої потреби, які не виробляються на Херсонщині. Крім того, на них дуже завищені ціни. Також він додав, що до примусової російської паспортизації для населення ТОТ Херсонщини наразі додались ще й ризики мобілізації чоловіків.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок