Як облаштовані укриття у Херсоні та чи мають містяни доступ до сховищ

Як облаштовані укриття у Херсоні та чи мають містяни доступ до сховищ

Ексклюзивно

Фондом захисних споруд на деокупованому правобережжі Херсонщини охоплено близько 53 відсотків населення. У планах на цей рік - вийти на показник сто відсотків. Щоквартально стан сховищ перевіряють працівники ДСНС спільно з представниками поліції та місцевої влади, розповів Суспільному керівник пресофісу ОВА Олександр Толоконніков.

За його словами, цьогоріч буде облаштовано ще 110 сховищ. На це з обласного і місцевого бюджетів було виділено понад 157 мільйонів гривень.

"Спочатку проведення цих робіт уже відремонтовано 129 захисних споруд, у двох десятках нині ведуться роботи. Також щодо 15, ще виготовляємо зараз кошторисну документацію і розпочинаємо роботи", - додає керівник пресофісу ОВА.

Голова ОСББ "Маяк 2016" Тетяна Шевченко розповіла, що облаштовувати укриття почали у жовтні 2023 року. Зараз тут є усе необхідне для довготривалого перебування людей та дозвілля дітей, яких в будинку залишилось шестеро.

"Під час повітряних тривог у нас працює відкриття дверей, але ми зробили додаткові ключі. У нас є картоприймач, у кожного члена нашої сім'ї великої є ключ отакий. І в будь-який момент можуть підійти та відкрити двері незалежно тривога чи ні. Ми витратили трохи грошей, але зробили так, як нам зручно усім. Запас води та продуктів є, лампи є на випадок, якщо світла не буде. Термоси є у нас, два туалети тут побудовані", - говорить Тетяна Шевченко.

Херсон, укриття, сховище
Укриття в одному з багатоповерхових будинків міста, Херсон, 8 квітня 2024 року. Суспільне Херсон

За словами голови правління ОСББ в іншій херсонській багатоповерхівці Олега Турчинського, якщо буде місце, то в укриття допускатимуть усіх.

"Я не буду рахувати людей, припустимо сто можна, а якщо прийде сто перший – то ні. У нас відчинені двері будь для кого, в будь-який час, якщо це потрібно і буде місце, ми всіх приймаємо. Бо коли війна почалася, у нас люди стояли, отак це було", - говорить чоловік.

Олег додає, що у сховищі є питна вода, продукти, меблі та посуд.

"Вода у нас є - понад півтори тонни, ми її іноді міняємо, щоб вона була постійно свіжа. Зараз ми придбали дві місткості по 320 літрів, це буде технічна вода для туалету, у нас він окремо, є кухня, яку ми самі зробили. Вирішили, що іноді, коли буде важко, ми зможемо для себе їжу приготувати", - розповів Олег Турчинський.

Херсон, укриття, сховище
Питна вода в укритті, Херсон, 8 квітня 2024 року. Суспільне Херсон

Роботу з облаштування укриттів у Херсоні розпочали після деокупації громади. За інформацією, наданою пресслужбою МВА, у місті зараз 636 захисних споруд цивільного захисту. Окрім сховищ та найпростіших укриттів є вуличні захисні споруди. Зокрема, на території громади встановлено 189 модульних протиуламкових укриттів та розгорнуто 1400 погонних метрів габіонних конструкцій. Робота з ремонту та облаштування укриттів триває. Найближчим часом планується відремонтували 44 захисні споруди.

Херсон, укриття, габіонна конструкція
Габіонна захисна конструкція на одній із зупинок Херсона, 10 квітня 2024 року. Суспільне Херсон

Начальниця відділу організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС області Анна Шумська говорить, що після кожного обстеження об'єктів захисних споруд складаються акти.

"Особлива увага звертається на безперешкодний доступ населення, також на укомплектування захисної споруди всім необхідним для перебування людей. Звертається також увага на доступ маломобільних груп населення", - розказала Анна Шумська.

За її словами, у першому кварталі 2024 року, в порівнянні з четвертим кварталом 2023 року, фонд об'єктів захисних споруд деокупованої частини області зріс на 67 об'єктів, а саме 15 найпростіших та 52 модульних укриттів.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок