Російські військові викрали з Херсонського художнього музею роботу Людмили Вітковської

Російські військові викрали з Херсонського художнього музею роботу Людмили Вітковської

Херсон, армія РФ, викрадення картини, художній музей
Робота майстрині декоративного розпису на папері Людмили Вітковської "Горе тій чайці…". Фото: Херсонський художній музей/Facebook

Перед деокупацією Херсона російські військові викрали з художнього музею ще один твір мистецтва. Це робота майстрині декоративного розпису на папері Людмили Вітковської "Горе тій чайці…".

Про це у Facebook повідомив Херсонський художній музей.

За інформацією музею, роботу викрали разом із понад 10 тисячами творів мистецтва. Мародерство відбулось на початку листопада 2022 року. Де зараз перебуває твір — невідомо.

"Людмила Вітковська — майстриня декоративного розпису на папері, який бере свій початок від розписів українських хат і предметів домашнього вжитку. Художниця закінчила херсонське культурно-освітнє училище і тривалий час працювала на Херсонщині. До мистецтва декоративного розпису прийшла, вивчаючи творчість майстрів Петриківської школи. Сюжети творів Вітковської пов’язані з життям українського села, народними піснями та поезією Тараса Шевченка", — йдеться у дописі.

Також повідомляється, що свої роботи майстриня виконує темперними або гуашевими фарбами, а доповнення композицій фантастичними рослинно-квітковими елементами вносить у них відчуття казковості.

Що відомо про ідентифікацію викрадених армією РФ творів з Херсонського художнього музею

Для ідентифікації викрадених картин, музейники працюють з чотирма базами: це зйомка, яку зробили відразу після викрадення колекції, потім — 1 квітня 2023 року, коли фейкове "міністерство культури Херсонської області" підписувало договір про зберігання музейних робіт з дирекцією Центрального музею Тавриди. Також є два відеосюжети зроблені окупаційним телеканалом, один вийшов наприкінці серпня, другий — на початку вересня, де дирекція розповідає, що вони не злочинці, а рятівники колекції.

12 січня 2024 року фахівці Херсонського обласного художнього музею імені Олексія Шовкуненка ідентифікували 80-ту роботу, яку викрали російські окупанти з колекції музею. Разом із більш ніж 10 тисячами інших творів мистецтва полотно зараз незаконно перебуває у Криму.

23 січня співробітники Херсонського художнього музею ідентифікували ще п'ять картин, які під час втечі з міста викрали російські військові. Ці картини розпізнали на відео, яке було знято у вересні 2023 року в Центральному музеї Тавриди в Криму пропагандистським телеканалом.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок