Херсонку, яку в серпні затримали за держзраду, відпустили під заставу

Херсонку, яку в серпні затримали за держзраду, відпустили під заставу

Херсонку, яку в серпні затримали за держзраду, відпустили під заставу
. Світлина: Мост

Херсонку Тетяну Кузьмич, яку підозрюють у державній зраді, відпустили під заставу у півмільйона гривень.

Цю інформацію Суспільному підтвердила головна спеціалістка з питань інформаційної політики Херсонської обласної прокуратури Анастасія Весіловська:

"Вона (Тетяна Кузьмич - ред.) вийшла під заставу за рішенням суду, яким було її взято під варту з альтернативою внесення застави у трохи більше півмільйона гривень. Дія рішення суду спливає 9 жовтня. Наразі у неї є обов’язки, яких вона має дотримуватись, коли виходить під заставу. Це передбачено статтею 194 Кримінально-процесуального кодексу, ч. 5. Є 9 пунктів обов’язків, їй з них назначено 6. Вона повинна прибувати до визначеної службової особи з періодичністю, не відлучатись з населеного пункту, утримуватись від спілкування з особами, які визначені слідчим суддею, здати на зберігання свій паспорт та інші документи, а також носити електронний засіб контролю".

За словами Анастасії Весіловської, якщо будуть якісь порушення з боку підозрюваної, то обласна прокуратура може клопотати про посилення запобіжного заходу.

Як повідомив у Facebook журналіст Іван Антипенко, заставу у 530 тисяч гривень внесла якась київська фірма. Термін тримання під вартою спливав 9 жовтня.

Херсонка Інна Усачова у соціальній мережі виклала фото і відео, де вона зустріла підозрювану на виході із СІЗО.

Суспільне намагалось взяти коментар у Тетяни Кузьмич, але її телефон був вимкнений.

Кузьмич Тетяна Олександрівна – кандидат педагогічних наук, завідувачка навчально-методичної лабораторії управління навчальними закладами Комунального вищого навчального закладу "Херсонська академія неперервної освіти" Херсонської обласної ради.

Жінка очолює херсонську міську громадську організацію "Русская национальная община "Русичъ". Її підозрюють у держзраді. Раніше у СБУ повідомляли, що жінку завербував співробітник ФСБ РФ під час перебування на тимчасово окупованій території АР Кри 2015 року. Вона отримала завдання збирати розвідувальну інформацію про військові об'єкти та співробітників СБУ.

Що відомо

  • Жінку, яку Служба безпеки України затримала за підозрою у державній зраді та організації мережі агентів російських спецслужб у Херсоні, міський суд взяв під варту до 9 жовтня.
На початок