"Lament of Kherson region". Херсонські художники створять книгу історій жителів області за технологіями X століття

"Lament of Kherson region". Херсонські художники створять книгу історій жителів області за технологіями X століття

Ексклюзивно

Десять херсонських художників створять книгу історій жителів Херсонщини за технологіями X століття. Під час артрезиденції у Таллінні митці писатимуть каліграфію та ілюструватимуть рукотворну книгу, засновану на реальних історіях жителів області від початку повномасштабного вторгнення Росії і до сьогодні.

Про проєкт "Lament of Kherson region" ("Плач Херсонщини") розповів Суспільному один з організаторів та учасників художник Володимир Рейнхарт.

Херсон художник Володимир Рейнхарт
Художник Володимир Рейнхарт, Херсон, січень 2024 року. Фото: Суспільне Херсон

Окупація, підрив російськими військами Каховської ГЕС, життя під постійними обстрілами з лівого берега. Одні й ті ж події жителі Херсонщини сприймають по-різному. 50 їхніх історій увійдуть до рукотворної книги "Лемент (Плач) Херсонщини".

"Ці історії вони фактично документальні й засновані на персональному досвіді наших героїв. Трохи читав. Найбільше вразило, що вони, по-перше, різні й по-друге, про різне, скажімо так. Навіть здавалось би досвід один і той самий, емоції, які люди викладають — абсолютно різні, навіть іноді – діаметрально різні. Ми намагаємось підбирати, щоб ці історії були різні, щоб читач не впав в якусь депресію, коли він буде знайомитись з цією книгою. Щоб було і сумно, і трагічно, а іноді було й іронічно, а може іноді – трохи весело", — сказав художник.

Херсон ілюстрації плач Херсонщини
Оригінал картини Володимира Рейнхарта із серії "Повертайтесь", Херсон, січень 2024 року. Фото: Суспільне Херсон

Спогади жителів Херсонщини за останні два роки збирали фахівці соціологічної асоціації України. Їх занесуть до книги десять херсонських художників під менторством Анатолія Лютюка, який головує у Центрі української культури в Естонії.

"Ми беремо за основу ці 50 історій херсонців, веземо наших херсонських художників і не тільки херсонських на артрезиденцію в місто Таллінн, в Естонію. І там вони разом з Анатолієм Лютюком створюють цю книгу. Тобто вони записують історії, вчаться каліграфії трохи, роблять ілюстрації. Потім у нас буде така рукотворна книга, котру ми навесні будемо презентувати в Херсоні і потім ця книга буде "оцифрована", переведена в формат сайту, щоб вже всі могли фактично з нею ознайомитись", — розповів Володимир.

Херсон ілюстрації Плач Херсонщини
Оригінал картини Володимира Рейнхарта із серії "Повертайтесь", Херсон, січень 2024 року. Фото: Суспільне Херсон

У цифровому варіанті літопис буде доступний українською та англійською мовами. За словами Володимира Рейнхарта, проєкт спрямований на те, щоб розповісти більше про Херсонщину за кордоном.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок