"Справжні": благодійники у Херсоні допомагають людям, які постраждали після підтоплення й обстрілів РФ

"Справжні": благодійники у Херсоні допомагають людям, які постраждали після підтоплення й обстрілів РФ

Ексклюзивно

Влітку після підриву військами РФ Каховської ГЕС херсонці створили благодійну організацію "Справжні". Вона допомагає людям, які постраждали від російських обстрілів та підтоплення: забивають вікна, купують побутову техніку та надають людям обігрівачі.

Заступник голови Спілки ветеранів праці Херсона Віктор Романський показує, який вигляд має будівля організації після влучань. Благодійники із "Справжні" допомагають забити вікна.

"У наше приміщення три тижні тому потрапив снаряд і усе повилітало. Один раз я плівкою зашив, але воно не витримало на другий раз. А тепер звернулися до організації благодійного фонду "Справжні", вони відгукнулися. До нас приїхали хлопці, так оперативно і гарненько все зробили", — говорить чоловік.

Херсон допомога холодильник
Херсон. Вікторія отримала від благодійників холодильник, 18 грудня 2023 року. Фото: Суспільне Херсон

Будинок Вікторії Бороденко був затоплений після підриву Каховської ГЕС російськими військовими. Жінка втратила все, тепер треба відновлювати будинок. Благодійники привезли їй холодильник.

"У нас був повністю зруйнований дах, впала стеля. У нас повністю все зруйновано — від речей до меблів, нічого немає. А ще нам давали дівчатка ліжка, розкладачки. Слава Богу, є такі маленькі організації, які намагаються людям якось допомогти. Продукти, "гуманітарку" дають", — розповіла жінка.

Херсон волонтери Справжні
Херсон. Волонтери "Справжні" приймають заявки від постраждалих, 18 грудня 2023 року. Фото: Суспільне Херсон

Херсонську благодійну організацію "Справжні" утворили після підриву Каховської ГЕС, розповіла директорка Аліна Шемедюк.

"Саме після затоплення Каховської ГЕС зібралися друзі, які захотіли допомогти цим. Це була перша реакція, яку ми зробили, це були друзі, родичі. Дочекалися 7 червня, зібрала ранком друзів, домовилися, що можемо. Кинули клич: везли мотори, човни, привозили все по потребах. Хлопці їздили евакуювати, інколи брали дівчат. Це було колективне рішення. Якось у дворі Олега пожартував, що тут зараз купа людей — каже, "тут зібралися справжні українці". Всі якось — "справжні", "справжні", так і почалося", — розповіла директорка.

Херсон волонтери вікна
Херсон. Волонтери організації "Справжні" готуються забивати вибиті вікна, 18 грудня 2023 року. Фото: Суспільне Херсон

За її словами, в організації починали працювати втрьох, зараз — 49 людей.

"Основні напрямки влітку були — доставка гуманітарної допомоги, медичних засобів, гігієни, продуктів і розбір завалів. Усе літо ми працювали на розбір завалів, які були на острівній частині Херсонщини після затоплення, розчищали будинки. У зачищенні допомагали власникам. Понад 60 будинків прибрали за літо, понад тисячу вікон забили на об'єктах. Ми рахували — понад п'яти тисячам людей ми допомогли з моменту літа. Це були і місії в прибережні села Херсонщини і місії на Берислав, евакуація", — згадує Аліна Шемедюк.

Херсон волонтери вікна
Херсон. Волонтери забивають вибиті вікна, 18 грудня 2023 року. Фото: Суспільне Херсон

Зараз у жителів Херсона інші потреби. Для людей, чиї оселі знищила вода, "Справжні" закупили 100 ліжок, 50 пральних машин і 50 холодильників, обігрівачі та сушки для стін. Заявки від людей надходять різні.

"Кол-центр, телеграм-бот і Інстаграм-сторінка — це ті ресурси, через які ми отримуємо заявки від людей з інвалідністю, маломобільних. Приходять заявки, дівчата з вечора все це сортують. Вранці чотири бригади приходять. Вони збираються, сортують заявки по адресах. І тоді хлопці вирушають, зранку до третьої години зараз робочий день, вирушають і забивають вікна", — говорить директорка.

Євген у команді благодійної організації з перших днів. За його словами, роботи вистачає.

"Зараз уже холодно, забиваємо вікна OSB-плитами після "прильотів". Дуже багато кожного дня зашиваємо вікон", — говорить чоловік.

Херсон волонтери фанера вікна
Херсон. Волонтери готують матеріали для вікон, 18 грудня 2023 року. Фото: Суспільне Херсон

Місцева жителька Тетяна розповідає, хотіла стати волонтеркою від початку війни. Тому, коли почула про "Справжніх", одразу приєдналася.

"У нас є координаційний центр, ми спілкуємося безпосередньо з постраждалими людьми, з іншими організаціями, стараємось перекривати потреби людей. Ми багато їздили, розвозили продуктові набори, ліжка надавали, постіль, подушки, розкладачки — все, що могли", — розповіла волонтерка.

Фінансову підтримку благодійна організація шукає самотужки — у власних друзів і закордонних партнерів. Звітують обов'язково по кожній адресі та кожному виду робіт.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок