Перейти до основного змісту
Під час окупації Херсона армія РФ викрала з художнього музею картину, присвячену Голодомору

Під час окупації Херсона армія РФ викрала з художнього музею картину, присвячену Голодомору

Під час окупації Херсона армія РФ викрала з художнього музею картину, присвячену Голодомору
Картина художниці Марії Шнайдер-Сенюк "Тридцяті роки в Україні", яку з херсонського музею викрали російські військові у 2022 році . Фото: Херсонський художній музей/Facebook

Херсонські музейники розповіли про ще одну картину, яку під час окупації викрали російські військові. Це робота заслуженої художниці України Марії Шнайдер-Сенюк "Тридцяті роки в Україні".

Про це у Facebook повідомив херсонський художній музей.

"Гострі історичні теми мисткиня підіймала не часто, але спогади і біль Голодомору не змогли пройти повз неї. Почорнілі обличчя людей, страждання та смерть українців внаслідок політики, спрямованої на знищення української нації, геноцид — це жорстока та вбивча ланка того ланцюгу, якого було накинуто на Україну протягом декількох століть імперського полону. Люди — наче тіні, вони йдуть до раю через поле життя, що наповнене горем та сльозами", — йдеться у дописі.

За словами працівників музею, картина нагадує реквієм спочилим та закатованим. Образну характеристику постатей посилює жорсткий локальний колорит, обмежений темними кольорами.

Раніше співробітники музею упізнали на відео картину Івана Лободи "Вишивальниця". Полотно потрапило в пропагандистський сюжет у серпні 2023 року у Центральному музеї Тавриди.

Також працівники Херсонського Художнього музею впізнали одне з полотен на трьох фотографіях, зроблених у центральному музеї Тавриди наприкінці листопада минулого року, картину литовського живописця Аугустінаса Савіцкаса "Давні стіни Вільнюса".

Херсонські музейники впізнали на світлинах з Центрального музею Тавриди міста Сімферополь ще три вкрадені російськими окупантами картини. Серед ідентифікованих полотен – робота Миколи Глущенка "Натюрморт з камбалою", картина Віктора Зарецького "Українка Ганна Струк" та "Портрет Миколи Гепарда" Фелікса Кідера.

Що відомо про грабування Херсонського обласного художнього музею

23 травня 2022 року озброєні чоловіки в цивільному прийшли до Херсонського художнього музею та збирались "інвентаризувати" колекцію.

19 липня 2022 року близько 11 години до приміщення Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка у супроводі чотирьох представників ФСБ та поліції РФ прийшла жінка, яка представилась Наталією Леонідівною і назвала себе "новою директоркою".

1 листопада 2022 року в Telegram очевидці виставили відео, на якому видно, що біля воріт музею стоїть фура. Пізніше краєзнавець Сергій Дяченко повідомив Суспільному, що музей пограбували. Поліція почала розслідувати справу.

7 листопада 2022 року викрадені з Херсонського Художнього музею військовими РФ, "засвітилися" у Центральному музеї Тавриди у Сімферополі. Їх упізнали через соцмережі працівники музею та змогли їх ідентифікувати.

22 листопада стало відомо, що російські військові при втечі повністю вкрали виставкову експозицію з Херсонського краєзнавчого музею, яку збирали понад сто років.

Топ дня

Вибір редакції

На початок