Музейники впізнали ще одну картину, яку у Херсоні викрали російські окупанти

Музейники впізнали ще одну картину, яку у Херсоні викрали російські окупанти

Музейники впізнали ще одну картину, яку у Херсоні викрали російські окупанти
. Картина Івана Лободи "Вишивальниця", яку викрали російські військові Фото: Херсонський Художній Музей/Facebook

Наукові співробітники Херсонського обласного художнього музею ідентифікували ще одну картину з колекції, яку викрали військові РФ у листопаді 2022 року. Це робота Івана Лободи "Вишивальниця".

Про це у Facebook повідомив Херсонський художній музей.

За даними музею, картину Івана Лободи "Вишивальниця" помітили в Центральному музеї Тавриди: полотно потрапило в пропагандистський сюжет у серпні 2023 року.

"Картину "Вишивальниця" Херсонський художній музей отримав у 1981 році від Дирекції виставок Спілки художників України. Полотно стало одним з експонатів виставки "Мистецтво на зламі тисячоліть". В дівчині на картині несподівано впізнав свою троюрідну сестру тодішній перший заступник голови Херсонської облради Василь Зеленчук", — йдеться у повідомленні музею.

Також працівники Херсонського Художнього музею впізнали одне з полотен на трьох фотографіях, зроблених у центральному музеї Тавриди наприкінці листопада минулого року, картину литовського живописця Аугустінаса Савіцкаса "Давні стіни Вільнюса".

Херсонські музейники впізнали на світлинах з Центрального музею Тавриди міста Сімферополь ще три вкрадені російськими окупантами картини. Серед ідентифікованих полотен – робота Миколи Глущенка "Натюрморт з камбалою", картина Віктора Зарецького "Українка Ганна Струк" та "Портрет Миколи Гепарда" Фелікса Кідера.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок