На Херсонщині викрили мережу агентів ФСБ

На Херсонщині викрили мережу агентів ФСБ

На Херсонщині викрили мережу агентів ФСБ
. Світлина: СБУ

У Херсонській області контррозвідка СБУ викрила мережу агентів, які працювали на ФСБ Росії. Керівництво мережею здійснювала колишня співробітниця Херсонської облдержадміністрації.

Про це Суспільному повідомила речниця ГУ СБУ у Херсонській області Вікторія Шакула.

Слідчі Служби безпеки встановили, що жінку російські спецслужби завербували 2015 року під час її перебування на території тимчасово окупованого Криму. Їй доручили збирати інформацію про військові об'єкти області та співробітників СБУ, вивчати політичну ситуацію в регіоні та передавати її своїм кураторам.

До збору необхідної їй інформації жінка долучила ще кількох проросійськи налаштованих жителів обласного центру. Інформацію передавала через електронний зв'язок та під час візитів до анексованого Криму та Москви.

Правоохоронці провели низку обшуків у помешканнях членів агентурної мережі, в ході яких виявили засоби зв'язку, комп'ютерну техніку, електронні накопичувачі інформації, на яких розробляли розвідувальні дані. Також виявлено російські агітаційні матеріали та російські гроші.

Жінку, якій закидають організацію агентурної групи, затримали, їй підготовлено підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 статті 111 Кримінального кодексу УкраїниДержавна зрада. Максимальне покарання - ув'язнення на строк до 15 років з конфіскацією майна.

На початок