Херсонські музиканти та письменники презентували творчу програму для жителів Чорнобаївки. Захід "Нездоланні" провели організатори Поетичної шафи за підтримки громадської організації "Десяте квітня" та Агентства ООН у справах біженців. На зустрічі побували кореспонденти Суспільного.
Жителька Чорнобаївки Олександра з сином Михайлом сьогодні прийшли на поетично-музичний захід "Нездоланні". Жінка розповіла, що всю окупацію лишались вдома. Культурні події, які відбуваються в селі, по можливості, не пропускають. Каже, добре що прийшла з сином, бо він постійно сидить вдома.
Завідувачка Посад-Покровської сільської бібліотеки Олена говорить, таке спілкування зараз дуже потрібне.
"Сподобався сам формат, і захотілося б ще послухати, насолодитися і поспілкуватися. Тому що треба і трохи заспокоїтися, прийти в себе через війну. Все, що лунає — пісні, музика, навіть танці, передає те, що ми відчуваємо. І ти другий раз у якійсь пісні, в якомусь вірші знаходиш ті моменти, які тебе цікавлять", — говорить Олена.
Херсонський бард Геннадій Білозубов виконав для жителів Чорнобаївки нещодавно написані пісні.
"Мене привело сюди те, що моїх дітей взяли знов до війська і не так давно молодший загинув. Тобто, я все усвідомлюю. У мене були україномовні пісні, але мало. Наразі почав більше писати на мові", — каже бард.
Письменниця Олена Маляренко зачитала уривки зі своєї гумористичної книги.
"Ми всі ділимося на Херсонщині своїми болями, жалями та турботами. У кожного було багато втрат. Але у кожного було те, завдяки чому ми вижили. І вижили ми, мабуть, завдяки творчості також. Хтось вигадував пісні, хтось вірші, хтось переповідав якісь оптимістичні історії. І от цим теж важливо ділитися", — говорить Олена.
Поетично-музичний захід "Нездоланні" провели організатори Поетичної шафи за підтримки громадської організації "Десяте квітня" та Агентства ООН у справах біженців, розповідає авторка проєкту Альона Мовчан. Поети та барди презентували такі заходи жителям Посад-Покровського, Благодатного, Киселівки.
"Це об’єднання людей, це арттерапія, тому що завдяки мистецтву ми співпереживаємо. Це також відновлення культурного життя в громадах. Відбуваються заходи не так часто, як хотілося б, і люди приходять.У нас, до речі, були вільні мікрофони, там люди виступали, вони могли поділитися своєю творчістю, поспілкуватися. Ми розповідали один одному історії, бо це не лише виступи митців, а й спілкування", — каже Альона.
Кожна зустріч має свою атмосферу, говорить авторка проєкту "Нездоланні".
"Ми, наприклад, були в Посад-Покровському, там людей було небагато, вони такі молодці. Я говорила з місцевими жителями, вони сказали, що 50 відсотків населення того, якщо там до вторгнення було понад дві тисячі населення, то зараз більше ніж тисяча там проживають. У Благодатному ми приїхали, а там — парк, весь у деревах, дуже все було атмосферно. Там були й школярики, діти різного віку та дорослі. Але для них це була така радість! І приємно було, і сумно водночас, тому що люди в таких умовах. Але вони говорили, ще їх надихає, що це їх підтримує", — говорить Альона.
Презентувати творчість в рамках поетично-музичного заходу "Нездоланні" продовжать і у жовтні, розповіла Альона Мовчан.
Раніше херсонський обласний театр разом з благодійниками організував зустріч для переселенців з Херсонщини, які змушені були покинути свої домівки, зараз живуть в Одесі.
Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон
Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber