Підрив Каховської ГЕС: на Херсонщині в Олешках є загиблі. До лікарні доставили 30 людей з переохолодженням

Підрив Каховської ГЕС: на Херсонщині в Олешках є загиблі. До лікарні доставили 30 людей з переохолодженням

Доповнено
Підрив Каховської ГЕС: на Херсонщині в Олешках є загиблі. До лікарні доставили 30 людей з переохолодженням
. Херсон, Шуменський мікрорайон, затоплена вулиця, 8 червня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

На Херсонщині внаслідок затоплення Олешок є загиблі. Наразі неможливо встановити кількість жертв повені. Інформація надходить із соціальних мереж. Про ситуацію в Олешківській громаді станом на 10 ранку Суспільному розповіла керівниця міської військової адміністрації Тетяна Гасаненко.

За її словами, не затопленим залишається середмістя Олешок. Вода не дійшла до будівлі лікарні.

"Зараз довкола лікарні перебуває близько трьох сотень людей, бо там сухо. Вчора були дані про 30 людей із переохолодженням. Люди потребують питної води, харчів і медичної допомоги. Весь персонал лікарні працює беззмінно, бо треба допомагати людям", — розповіла Тетяна Гасаненко.

Також керівниця МВА повідомила, що місто практично опинилось у водяній пастці – центр оточений водою з усіх боків. Люди не можуть ні виїхати, ні обігрітись.

"Вчора відкрили школу, але про це дізналися військові РФ і не пустили людей туди ночувати. Голова вчора написав, що відкрили першу школу — і туди нікого не пустили. Як тільки озвучуємо якусь інформацію, російські військові роблять все навпаки. Вони виганяють людей із сухих приміщень, із багатоповерхових будинків, займають вищі поверхи, кращі квартири. Але не дозволяють евакуюватися і самі допомоги не надають", — сказала начальниця МВА.

За даними МВА, зараз у громаді перебувають 1162 дитини, з них 157 — діти дошкільного віку. Сімох врятували безпосередньо з місць підтоплення.

Станом на ранок вода не прибуває. У Піщанівці, Винрозсаднику і Козачих Лагерях почала потроху спадати. За ніч рівень води знизився на 40-50 сантиметрів.

Що відомо про ситуацію в Олешках

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Тимчасово окуповані Олешки затоплені майже на 90%. Люди рятувались від повені на дахах будинків, вже загинули троє. Окупаційна влада розпочала евакуацію лише надвечір 7 червня.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок