Волонтери збирають гроші на 50 кевларових шоломів для комунальних працівників Херсона

Волонтери збирають гроші на 50 кевларових шоломів для комунальних працівників Херсона

Волонтери збирають гроші на 50 кевларових шоломів для комунальних працівників Херсона
. Ілюстрація до збору коштів на шоломи, яку створила Дарина Луценко Фото: Дарина Луценко/Instagram

Херсонські волонтери збирають гроші на 50 кевларових шоломів для працівників комунальних підприємств міста. Про це Суспільному розповів один з організаторів збору Олексій Білецький.

За словами Білецького, допомога для працівників комунальних закладів міста потрібна, бо коли трапляється аварія або пошкодження внаслідок обстрілів, то люди їдуть на виклики ремонтувати не зважаючи на безпекову ситуацію.

"Працівники Херсонміськсвітла, Херсонелектротрансу, міськводоканалу тощо, ризикують постійно. Наше завдання — максимально зберегти життя і здоров'я херсонців і взагалі українців. Тому до нас звернулися з проханням одна з жительок Херсона, яка наразі перебуває в Іспанії. Вона організувала збір на купівлю 50 кевларових шоломів. На них потім буде одягатися кобура, щоб вони не виглядали, як військові, щоб вони були або синього або помаранчевого кольору, або білі. Ці шоломи будуть передані офіційно в Херсон, щоб комунальники були більш захищені", — говорить Олексій Білецький.

Художниця Дарина Луценко розповіла, що Наталія Янковська-Козирева попросила її створити ілюстрацію до збору коштів на шоломи, після того, як внаслідок обстрілу загинули херсонські електрики, які виконували ремонтні роботи.

"Ідею мені також запропонувала Наталія. Вже маючи ідею та образи в голові — розпочала створення ілюстрації. Саму композицію я продумувала вже в процесі, хотілось би щоб шолом зчитувався, як головна ідея збору, також електрик в центрі — ті, для кого цей збір", — каже художниця.

Наталія Янковська-Козирева говорить, звернулась до хлопців з туристичної компанії "ХерсонON", яких особисто знає.

"Після третього травня я написала хлопцям, чим я можу їм допомогти. Спочатку я хотіла взяти збір на медичні аптечки. Але Олексій Білецький запропонував зібрати на шоломи для комунальників, тому що вони перебувають без захисту. Мене це дуже вразило, бо люди працюють під обстрілами, а саме 3 травня троє комунальників загинули: це були електрики, які у Степанівці ремонтували лінію", — говорить Наталія.

За словами Наталії, взагалі потрібно 250 шоломів для того, щоб забезпечити усі бригади, але найнеобхідніше зібрати на 50, які будуть видавати людям, які працюють безпосередньо на вулиці.

"Хлопці знайшли необхідні шоломи за 7230 гривні кожен. Тож, вирішили саме на ці шоломи збирати. Сума вийшла 361 200 грн за 50 шоломів. Я зробила закриту банку у монобанку, з якої не можна виводити кошти, доки вона не буде зібрана. Хлопці запропонували просто проплатити на рахунок компанії, яка виготовляє в Україні шоломи. Я буду їх власником, і напишу, що ці шоломи для херсонської організації волонтерів, це буде як подарунок. Ось і тоді вони вже прийдуть на комунальну власність міста Херсона", — говорить Наталія.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок