Посад-Покровське на Херсонщині увійшло до переліку населених пунктів, які відбудовуватимуть в межах експериментального проєкту. Сьогодні у селі презентували проєкт відновлення будинків, це перший етап.
Жителька Посад-Покровського Наталя Кришталь разом із чоловіком будували оселю протягом 18 років. До своєї зруйнованої домівки повернулася із родиною 4 травня.
"Приїхали вчора, мені здається, що я взагалі звідси не їхала нікуди. Я плакала, ми виїхали, взагалі нічого не взяли. Ми все лишили: в чому були, в тому й поїхали. Нам важко було, ми все починали з початку", — розповіла Наталя.
Родина Ольги Довголуцької повернулася до села в листопаді минулого року. Зараз живуть у частково зруйнованому будинку.
"Накрили дах плівкою, деякі стіни позакривали плівкою. Так і живемо. Нам спонсори з Германії привезли генератор великий, є свердловини. І ми генератором качаємо. Спонсори нам теж надали ємність, куди качаємо воду. До нас іще з інших вулиць приїжджають беруть. Генератор на три години ввечері включаємо, щоб телефони зарядить, акумулятори", — говорить Ольга Довголуцька.
Більшість будинків у Посад-Покровському зруйновані. До повномасштабного вторгнення тут жили 2239 людей. Зараз — 550, каже помічниця старости Лариса Соколова.
"Тимчасових дуже мало. Поставили десь 60 будинків, але в них ще ніхто не проживає. У нас відсутнє електропостачання, а вони опалюються калориферами. Ще холодно", — повідомила помічниця старости.
Посад-Покровське стало одним із шести українських населених пунктів, які відбудовуватимуть в рамках експериментального проєкту. За словами архітектора Олександра Столового, до літа треба сформувати паспорти під відбудову.
"Є можливість відновити село, то дуже важливо зробити його схожим на нього, яким воно було сто років тому візуально", — розповів архітектор.
Зараз проєкт на стадії розробки, тому остаточного кошторису немає, говорить заступник голови Херсонської ОВА Дмитро Бутрій.
"Тут буде комплексна відбудова, тому що все треба. І водогони забезпечити, і електрикою, і водопостачанням, — все у комплексі, одне тягне за собою друге. Людям потрібне житло, щоб жити та працювати. Дітей треба десь навчати", — повідомив Бутрій.
На відбудову села сподівається Петро Дронтов, який зараз тимчасово живе на Одещині. Будинок чоловіка у Посад-покровському зруйнований.
"Чим швидше буде проєкт, без нього неможливо щось зробити, тоді будуть ресурси. Коли будуть виділені ресурси з держави, буде втілене в життя задумане. При нашій сьогоднішній погоді допустимо будувати й в зимовий період", — говорить чоловік.
За місяць мають представити другий етап проєкту відновлення Посад-Покровського — громадський центр села зі школою, дитячим садком, магазинами, центром культури, розказав Олександр Столовий.
Що відомо
- Село Посад-Покровське Херсонської області увійшло до переліку населених пунктів, які будуть відбудовувати в межах експериментального проєкту. Всього таких — шість.
- У Посад-Покровському на Херсонщині до повномасштабного вторгнення Росії проживали 2240 людей, під час війни залишалось до двадцяти. Нині жителі Посад-Покровського, які через обстріли втратили житло, можуть тимчасово переїхати до модульних будинків, які надала Шведська служба цивільного захисту.
- У Посад-Покровському зруйнована інфраструктура та приватні будинки. Проте люди, які виїхали, повертаються аби відновити своє житло. Чи скоро відбудують Посад-Покровське дізнавалися кореспонденти Суспільного.
- У селі Посад-Покровське на Херсонщині встановили 20 модульних будинків. Їх поставили в першу чергу пенсіонерам і людям, у яких повністю зруйноване житло.
Читайте також
На Херсонщині на три дні оголосили жалобу за загиблими 3 травня
Внаслідок обстрілу Херсона російськими військами загинула вчителька школи №7
Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон
Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber