“Блюз в окупації”. Як херсонський рок-гурт "Криголам" створював альбом

“Блюз в окупації”. Як херсонський рок-гурт "Криголам" створював альбом

Ексклюзивно
“Блюз в окупації”. Як херсонський рок-гурт "Криголам" створював альбом
. Херсон, учасники рок-гурту "Криголам" презентують пісні, які написали в окупації, 22 квітня 2023р. Фото: Суспільне Херсон

На сцені арт хабу в укритті учасники херсонського гурту “Криголам” презентували альбом “Блюз в окупації”. Як створювали альбом, вони розповіли Суспільному.

За словами учасника гурту Володимира Демченка, цей альбом може бути не цікавим для інших регіонів України.

"В альбом є деякі психологічні настрої, які зрозуміють люди, які були тут під час окупації. Те відчуття гидоти, що ти живеш у якомусь лайні, зрозуміють ті, хто бачили ворога очі в очі", — розповів Володимир.

Учасник гурту Костянтин Рейстровий розповів, що писали альбом у нього у квартирі.

"Спочатку Вовчик приходив до мене просто репетирувати, підтримати один одного. Потім уже з'явилася думка записувати ці пісні. Закривалися, тишком-нишком включали мікрофони та ноутбук", — каже Костянтин.

Володимир розповідає, поверхом нижче жили колаборанти, тому аби їх не виказали російським військовим, музикантам доводилось завішувати вхідні двері ковдрою. Співали дуже тихо.

"Хай це гостро буде, хай комусь не приємно, але зачепити совість цієї людини. Навіть яка там трошки була колаборантом, може їх примушували. Але все одно, щоб у цієї людини не засинала совість", — говорить музикант.

Херсонська поетеса та волонтерка Наталя Шушляннікова востаннє на виступі “Криголаму” була в грудні 2021 року. Сьогоднішній виступ музикантів надихнув її написати вірш.

"Сидячи тут в арт хабі, я відчувала щастя. Сьогодні в деокупованому Херсоні, де стріляють, де моторошно і важко, але відчуваєш таке єднання з усіма, хто зібрався в залі", — розповіла херсонка.

Творчість гурту зараз є актуальною, каже херсонка Аліна.

"Криголам" завжди виконували пісні про Україну, про наш народ. Вони україномовні принципово. І це той гурт, той контент, який ми маємо просувати у маси, бо він якісний", — каже дівчина.

У Миколаєві відбулися перші три виступи гурту після деокупації. До нового альбому увійшли 17 пісень про Херсон. На разі музиканти працюють над записом нових композицій.

Читайте також

"Розстріляна весна": у Києві відбувся благодійний концерт, який організували херсонці

Війська РФ викрали з херсонського музею 238-річне Євангеліє

Атаки крилатими авіабомбами, обстріл Кізомису. 425 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок