Посад-Покровське – село на межі Херсонської та Миколаївської областей. Зараз тут відновлюють електрику фахівці Чернівціобленерго. Водо та газопостачання відсутнє. Із 940 будинків 450 зруйновані повністю, решта – частково. Проте пропри все, люди продовжують повертатись до села.
Наталя Чорна повернулася до Посад-Покровського одразу після звільнення Херсона. Будинок її родини повністю не зруйнований, але пошкоджений. А ось оселя брата згоріла повністю у березні минулого року. Зараз родина Наталі садить город та намагаються повернутись до звичайного життя.
"У нас раніше ж був вдома полив, труби лежали аж до кінця городу, колодязь у нас там турецький є. Але через те, що горів гараж, мотора немає, цей рік поливати не будемо, буде маленьке, то будем раді і за це", — розповіла жителька села
З села виїхали у березні 2022 року, тоді змушені були відпустити худобу.
"Приїхав син, коли звільнили Херсон. Каже, поїду подивлюся що там, а там корови посходилися до двору. Він зробив нам відео і каже, може тут є ваші корови. А там дійсно наші корови і телятка ще прийшли. І ми наступного дня поїхали, їдемо, нічого не боїмося", — згадує Наталя Чорна.
Коли повернулись, за словами Наталі, на подвір’ях та городах були снаряди. Зараз стало безпечніше. Приходили сапери, розмінували та поставили позначки у дворах, де були.
"Розмінували велику кількість уже будинків. Люди повертаються і кожного дня приходять, записуються до нас. Ми цей список передаємо рятівникам і вони йдуть на ту адресу і перевіряють її", — говорить заступниця старости Посад-Покровського Лариса Соколова.
Воду у селі люди беруть з колодязів, також є бочка із технічною водою. З питною допомагають благодійні організації.
"Тут один з пунктів, де ми надаємо допомогу у питній воді для місцевих громад. Наша організація Project Hope була тут на третій день після звільнення Херсона. І з того часу ми підтримуємо всі звільнені території своїми мобільними медичними бригадами, а також питною водою для місцевих", — розповів регіональний директор Project Hope Дорджио Трамбаторе.
На тиждень привозять по 2 баклажки очищеної води на кожного. Її привозять з Миколаєва.
Під'єднати до електропостачання перших абонентів у Посад Покровському планують у травні. Зараз в селі працює лікарська амбулаторія, щотижня приїжджають медики з міжнародних організацій. Є пункт незламності, де розгорнули старлінк. Там діти можуть навчатись онлайн.
"Школу нашу розбомбили та дитсадок, сільраду, сільський будинок культури, обіцяють відбудувати, роблять проєкти і взагалі в мене мрія, щоб нам відбудували нове європейське село", — розповіла заступниця старости Лариса Соколова.
Що відомо
- У Посад-Покровському на Херсонщині до повномасштабного вторгнення Росії проживали 2240 людей, під час війни залишалось до двадцяти. Нині жителі Посад-Покровського, які через обстріли втратили житло, можуть тимчасово переїхати до модульних будинків, які надала Шведська служба цивільного захисту.
- У Посад-Покровському зруйнована інфраструктура та приватні будинки. Проте люди, які виїхали, повертаються аби відновити своє житло. Чи скоро відбудують Посад-Покровське дізнавалися кореспонденти Суспільного.
- У селі Посад-Покровське на Херсонщині встановили 20 модульних будинків. Їх поставили в першу чергу пенсіонерам і людям, у яких повністю зруйноване житло.
Читайте також
Біля знищеного будинку, але з мрією про мир. Жителька Посад-Покровського розповіла свою історію
Атаки крилатими авіабомбами, обстріл Кізомису. 425 день війни: хроніка подій в Херсонській області
Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон
Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber