24 червня за фактом нападу на журналіста слідчі поліції Херсонської області внесли до Єдиного реєстру судових розслідувань відомості за ознаками перешкоджання законній професійній діяльності журналістів ( ч.1 ст.171 Кримінального кодексу України).
Про це повідомляє поліція Херсонської області на офіційному сайті.
Начальник Херсонського відділу поліції Олександр Говорун розповів, що 23 червня близько 16:00 до поліції звернувся 33-річний херсонець, який представився журналістом однієї з обласних онлайн газет.
"Чоловік повідомив, що опрацьовував редакційне завдання біля однієї з будівель на проспекті Ушакова. І в цей час керівник іншого Інтернет-видання став йому заважати, а також завдав тілесні ушкодження. Дане звернення одразу зареєстрували у журналі Єдиного обліку, а заявник був оглянутий медпрацівниками, після чого відпущений додому на амбулаторне лікування".
23 червня онлайн газета "Вгору" на своїй сторінці у Facebook повідомила, що скоєно напад на їх журналіста Дмитра Багненка.
Це сталося на проспекті Ушакова біля Електромашу на зеленій зоні, де нещодавно спиляли дерева і облаштовують автостоянку.
У Національній спілці журналістів України засудили напад на колегу та закликали поліцію належно підійти до розслідування справи.
"Те, що підозрюваний у резонансному інциденті зі стріляниною по пресклубу, тепер кидається з кулаками на журналіста - це ганьба! Чекаємо на оперативну та рішучу реакцію правоохоронців. Чекаємо щонайменше, що підозрюваного в нападах ізолюють від херсонських журналістів", - заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко на сторінці y Facebook.
Це не перший такий випадок у Херсоні, говорить представник Інституту масової інформації Сергій Нікітенко. Суспільному він розповів:
"Я подивився відео. Там зрозуміло, що Стрємоусов цілеспрямовано нападав на людину, погрожував їй саме за журналістську діяльність. Він вимагав показати редакційне завдання. Журналіст не повинен цього робити - такого немає в законодавстві»
Сергій зазначає, дуже важливо, щоб поліція цього разу справу не закрила, бо доведеться її знову відкривати у суді. Та, обіцяє, що ІМІ стежитеме за цією справою дуже прискіпливо.
Що відомо
- У першому кварталі 2020 року експерти ІМІ зафіксували в Україні 62 випадки порушень свободи слова. Переважна більшість цих порушень (43) стосувалася фізичної агресії проти журналістів.
- Порушення зафіксовано у 17 регіонах країни. Найбільше порушень зафіксували в Києві (15) та по шість випадків на Одещині, Полтавщині та Херсонщині