Військові РФ обстріляли обласний кардіоцентр у Херсоні

Військові РФ обстріляли обласний кардіоцентр у Херсоні

Оновлено
Військові РФ обстріляли обласний кардіоцентр у Херсоні
. Херсон. Пошкоджена армією РФ будівля кардіологічного центру, 23 березня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Російська армія продовжує обстрілювати правобережжя Херсонщини. Вночі обстріляли житловий квартал та поцілили в обласний кардіологічний диспансер. Наслідки бачили кореспонденти Суспільного.

Обстріл одного з районів Херсона розпочався вночі, близько третьої години. Поцілили у будівлю херсонського обласного кардіологічного центру. Снаряд пробив стіну стаціонарного відділення. Тепер між третім і четвертим поверхами діра. Уламками та вибуховою хвилею пошкодило котельню, перебило газову трубу, розказує завгосп Сергій Сасунович.

"Було два сильних вибухи до цього, це десь поряд. Я був на третьому поверсі і спустився у підвал. Потім був вибух і ми відчули, що це по будівлі, бо вона захиталася. Десь через 10-15 хвилин ми пройшли перевірити що саме відбулося, бо вже виключився котел. Перестав подаватися газ. І ми вже зрозуміли, що десь перебило трубу. Ми перекрили газ, щоб не було біди. А потім знов почалися прильоти і ми знову спустилися у підвал", — каже Сергій Сасунович.

Військові РФ обстріляли обласний кардіоцентр у Херсоні
Херсон. Один з кабінетів кардіоцентру після російського обстрілу, 23 березня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Від другого влучання, яке було на сусідній вулиці, уламками побило вікна і посікло стіну з південної сторони будівлі. Кардіологічний диспансер під обстріл російських військових потрапляє вчетверте. Перший був 30 грудня, передостанній — три тижні тому, розказує директор закладу Олег Мазуряк.

"Зараз будемо все це знову збирати, латати вікна. Герметизацію якусь робити. Саме складне, це те, що в місті немає вишки своєї. Треба аж з Миколаєва. Щоб ту вишку прислали, щоб можна було розібратися, що там з газом. Газ ми виключили. Газовщики кажуть, коли буде вишка, то зможуть допомогти", — говорить Олег Мазуряк.

Попри обстріли карділологічний цертр продовжує приймати пацієнтів. На денному стаціонарі є п'ятеро хворих. Працює три-чотири лікаря.

"Лікувальний процес йде. Рятувати людей якось треба. На сьогоднішній день кардіологічний прийом ведеться у нас і наскільки я знаю в лікарні Карабелеша. Більш ніде в державних закладах прийоми не ведуться, бо їх просто немає", — каже Мазуряк.

Військові РФ обстріляли обласний кардіоцентр у Херсоні
Херсон. Працівниця кардіоцентру прибирає наслідки російського обстрілу, 23 березня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

На Херсонщині, за словами керівника пресофісу Херсонської ОВА Олександра Толоконнікова, зруйновано 26 лікарень і частково пошкоджено 93. Російські військові б'ють цілеспрямовано, подекуди по кілька разів. Обстрілюють щоденно як об‘єкти інфраструктури, так і житлові будинки. За минулу добу на деокуповану територію випустили більше 320 снарядів.

Постійно під обстрілами житлові будинки, які вздовж річки. Обстрілюють з мінометів, РСЗВ, артилерії, танків, каже пресофіцер тактичної групи "Грім" Дмитро Плетенчук.

"Серед іншого слід відзначити скидання вогнів з дронів російським окупантами на цивільних на Херсонщині. Армія РФ тоді дразу отримує відповідь. Тому вони вдаються до звичайного тероризму. Проте ситуація залишається контрольованою з боку ЗСУ. Працює артилерія 24 на 7, працює розвідка. Тактична група "Грім" продовжує наносити ураження російським окупантам, щоб знизити їх темпи роботи на лівому березі. Ця робота триває постійно", — говорить Плетенчук.

Що відомо

  • Впродовж 22 березня російська армія здійснила 54 обстріли деокупованої території Херсонщини. Застосувала 319 снарядів з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню "Град".
  • На Херсонському напрямку російські окупанти обороняються і продовжують обстрілювати населені пункти, повідомив Генштаб в оперативній інформації станом на ранок 23 березня. За добу під вогнем армії – Гаврилівка, Іванівка, Зеленівка, Дніпровське та Херсон.

Читайте також

Щоденні тортури та відсутність медичної допомоги. Як виглядають виявлені у Херсоні катівні російської армії

На Херсонщині окупаційна влада погрожує людям з квітня припинити виплату пенсій в разі відсутності паспорта РФ

Скорочення комендантської години та суди по колаборантах. 393 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок