"Висадка російських ДРГ безпосередньо в акваторії Херсона неможлива" — пресофіцер тактичної групи "Грім"

"Висадка російських ДРГ безпосередньо в акваторії Херсона неможлива" — пресофіцер тактичної групи "Грім"

"Висадка російських ДРГ безпосередньо в акваторії Херсона неможлива" — пресофіцер тактичної групи "Грім"
. Фото: Генштаб ЗСУ/Facebook

На правобережній Херсонщині відкриту територію Дніпра контролюють ЗСУ, всюди є спостережні пости, а узбережжя заміновано. Будь-яка висадка російських диверсантів або ДРГ безпосередньо в акваторії Херсона неможлива. Про це в ефірі загальнонаціонального марафону повідомив пресофіцер тактичної групи "Грім" Дмитро Плетенчук.

"В цьому немає сенсу, тому що подібні операції проводяться виключно в контексті більшої операції. Так само як і артилерійська підготовка має проводитись, але вони це використовують виключно для терору та демонстрації військової присутності. Щодо катерів, які ми топимо і особового складу, який ліквідовуємо, то цей процес відбувається постійно, просто іноді ми говоримо про це, іноді - це рутинна робота, яку ми не показуємо. Проте ми знаходимо ці цілі та знищуємо їх постійно протягом останніх чотирьох місяців", — каже Плетенчук.

Водночас, за словами Плетенчука, очікувати, що Херсон не будуть обстрілювати було неправильно і більшість військових таких надій не мали.

"Навіть якби ми змогли їх відігнати з лівого берега на відстань десь 30 км, вони би просто застосовували інші види озброєння, як це було в Миколаєві. Зокрема, далекобійну артилерію починаючи від піонів, С-300 та закінчуючи Торнадо-С. Тому таких надій ніхто не мав", — говорить Плетенчук.

Тактику армії РФ та їх цілі важко пояснити, каже пресофіцер тактичної групи "Грім".

"Враховуючи погоду, яка зараз на Херсонщині, сьогодні була зранку, можу лише зазначити, що цей обстріл вівся навмання, тобто не по цілях, а просто в напрямку міста", — каже Плетенчук.

Що відомо

  • Вдень 11 березня російська армія обстріляла середмістя Херсона. Попередньо було відомо про одного загиблого і одного пораненого. Згодом кількість вбитих російськими окупантами зросла до трьох.
  • 10 березня внаслідок чергових обстрілів РФ загорілася сторожка в одному з мікрорайонів Херсона. Загинув 35-річний чоловік, який знаходився поблизу.
  • Російська армія 9 березня з важкої артилерії та "Градів" 79 разів обстріляла Херсонську область, випустили по населених пунктах 407 снарядів.
  • Російські військові 9 березня з мінометів обстріляли тимчасово окуповане місто Олешки на Херсонщині для того, щоб дискредитувати Сили оборони України.

Читайте також

Окупація, рік у темряві, без води і газу: село Правдине на Херсонщині повертається до життя

Обстріляні Олешки та знищена човникова флотилія ДРГ РФ на лівобережжі. 381 день війни: хроніка подій на Херсонщині

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок