У Херсоні відкрили громадський простір для жінок та дівчат "Вільна"

У Херсоні відкрили громадський простір для жінок та дівчат "Вільна"

Ексклюзивно
У Херсоні відкрили громадський простір для жінок та дівчат "Вільна"
. Херсон. Відкриття громадського простору для жінок та дівчат "Вільна", 7 березня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

У Херсоні відкрили громадський простір для жінок і дівчат "Вільна ". Це один із проєктів, спрямованих на створення комфортних умов для жінок. Хто може сюди прийти та яку допомогу отримати, дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Польовий спеціаліст з питань гендернозумовленого насильства фонду ООН в галузі народонаселення в Україні Віталій Захарчук приїхав на відкриття простору "Вільна" з Одеси. Каже, це один із проєктів, спрямованих на створення комфортних умов для жінок. У безпечному місці вони зможуть знайти однодумців, отримати нові знання та навички.

"Ми вважаємо, що Херсон це одна із таких точок, де таких просторів повинно бути більше, тому що тут залишаються жінки та дівчата які потребують цієї допомоги, які потребують підтримки і спілкування і россоцвалізації", — говорить Віталій Захарчук.

У Херсоні відкрили громадський простір для жінок та дівчат "Вільна"
Херсон. Присутні на відкритті громадського простору для жінок та дівчат "Вільна", 7 березня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Для жінок і дівчат у центрі передбачені майстер-класи, арттерапія. Вони будуть займатися з психологом. Графік заходів щотижня поширюватимуть через соціальні мережі, розповідає менеджерка проєкту Катерина Білоконь.

"У проєкті будуть три працівники - це менеджер, соцпрацівник та психологиня. На даний момент це всі, але далі плануємо розширювати штат і шукати нових людей і дивитися у міру того, що будуть потребувати наші дівчата та жінки. З приводу безпеки, тут є поряд, при виході підвальне приміщення, де, якщо не дай Боже обстріли, ми зможемо перебувати", — каже Катерина Білокінь.

У Херсоні відкрили громадський простір для жінок та дівчат "Вільна"
Херсон. Роздатковий матеріал для громадського простору для жінок та дівчат "Вільна", 7 березня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Спеціалізовані майданчики, де могли отримувати допомогу жінки, які постраждали від домашнього насильства, у Херсоні до повномасштабного вторгнення були, говорить тимчасова виконувачка обов'язків директорки Херсонського міського центру соціальних служб сім'ї, дітей та молоді Ірина Сербул. Але під час окупації їх розграбували, виїхали і більшість фахівців. Поява простору "Вільна" перший крок у відновленні спеціальних служб.

"Наразі в Херсоні залишається досить велика кількість жінок та дівчат, які будуть потребувати отримання соцпослуг. Як запобігання та протидії домашньому насильству, так і просто жінок, які дуже потребують підтримки. Ми не обмежуємо вік жінок, які можуть до нас звертатися. Це можуть бути дівчата від п'яти років і закінчуючи жінками, які можуть до нас завітати. Ми будемо всіх раді бачити, будемо сподіватися, що наш безпечний простір допоможе вам відновитися та налаштуватися на позитив", — каже т.в.о. директора Херсонського міського центру соцслужб для сім'ї, дітей та молоді Ірина Сербул.

Денні центри для постраждалих від домашнього насильства жінок вже відкриті, працює мобільна бригада. У планах — відбудова притулку для жінок та шелтору для врятованих від війни, говорить Ірина Сербул.

Читайте також

У Херсоні працює мобільний пункт видачі гуманітарної допомоги від волонтерів та поліції

"Ми схопити, що могли й побігли". Історія родини з села на Херсонщині, яке зруйнували військові РФ

Катівні у Херсоні: близько 400 людей досі вважаються безвісти зниклими

Атака Козацького з дронів, понад 400 зниклих безвісти у Херсоні. 377 день війни: хроніка подій в області

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок