"Лікарі без кордонів": медична допомога жителям звільненого села Правдине на Херсонщині

"Лікарі без кордонів": медична допомога жителям звільненого села Правдине на Херсонщині

Ексклюзивно
"Лікарі без кордонів": медична допомога жителям звільненого села Правдине на Херсонщині
. Херсонщина, село Правдине, місцева жителька на консультації у лікаря з проєкту "Лікарі без кордонів", 4 березня 2023р.Фото: Суспільне Херсон

До села Правдине Херсонської області вчергове приїхали лікарі, які надають місцевим жителям допомогу в рамках проєкту "Лікарі без кордонів".

Жителька села Правдине Галина Стружок звертається за допомогою не вперше. Під час одного з обстрілів РФ отримала контузію. Жінка вдячна за те, що тепер, після окупації, може отримати медичну консультацію.

Вдруге приходить на зустріч з лікарем ще одна місцева жителька Галина. За її словами, на приїзд лікарів завжди чекають, бо це єдина можливість отримати кваліфіковану допомогу та потрібні ліки.

"Я приходжу вже другий раз за консультацією і за ліками. Отримали від тиску, від діабету та знеболювальні. Наш медпункт розбитий, там нема кому працювати на цей момент", — розказує місцева жителька.

Кількість пацієнтів зростає з кожним наступним візитом, розповідає лікар проєкту "Лікарі без кордонів" Ігор Соловйов.

"Найчастіше звертаються люди з захворюваннями серцево-судинної системи. Особливо з гіпертонічною хворобою та неконтрольованою гіпертензією. В цих пацієнтів не було можливості отримати лікування. Також часто звертаються пацієнти з гастро-, ендокринологічною патологією, урологічною патологією, захворюваннями опорно-рухового апарату. Останнім часом збільшується кількість пацієнтів з сезонними захворюваннями", — каже лікар.

З листопада минулого року у бригаді мобільної клініки працює психологиня Тетяна. За цей час, говорить, лікарі відвідали понад 20 сіл Миколаївщини та Херсонщини, а вона особисто надала більш як триста консультацій.

"Часто для людей, які приходять на консультацію це перший досвід звернення до професійного психолога. Більшість з них, літні люди, які залишилися в цих селах не зважаючи на активні бойові дії. Вони боялися втратити своє майно, господарство і довгий час, 9 чи 10 місяців жили під обстрілами, намагаючись зберегти те, що накопичили за все життя", — говорить психологиня.

Щомісяця мобільна бригада лікарів повертається в села. Медики контролюють лікування пацієнтів та приймають нових хворих.

Читайте також

Кабмін погодив призначення першим заступником голови Херсонської ОДА Дмитра Бутрія

Армія РФ зазнає втрат і намагається заховати сили та засоби оборони серед цивільних. Гуменюк про ситуацію на Херсонщині

У Херсоні працює мобільний пункт видачі гуманітарної допомоги від волонтерів та поліції

На понад 12 700 об'єктах деокупованої частини Херсонщини відновили газопостачання

Атака Козацького з дронів, понад 400 зниклих безвісти у Херсоні. 377 день війни: хроніка подій в області

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок