Катівні у Херсоні: близько 400 людей досі вважаються безвісти зниклими

Катівні у Херсоні: близько 400 людей досі вважаються безвісти зниклими

Катівні у Херсоні: близько 400 людей досі вважаються безвісти зниклими
. Херсон. Напис "Слава России" на стіні в катівні Фото: Поліція Херсонської області/Facebook

Під час окупації Херсона у місті "працювали" близько 20 катівень, куди забирали та піддавали тортурам українських активістів. Скільки людей утримували в них остаточно не відома, але близько 400 — вважають безвісти зниклими.

Про це під час інтерв'ю виданню "Важливі історії" розповів британський адвокат Вейн Джордаш, який спільно з українськими правоохоронцями розслідує воєнні злочини армії РФ у Херсоні.

За його словами, катівні фінансувались Росією, їх організація була спланована керівництвом РФ для того, щоб “підкорити український народ і знищити українську ідентичність”.

Керував "роботою" катівень колишній окупаційний "керівник" області Сальдо. А також місцеві колаборанти та представники так званих "ДНР" і "ЛНР". Підпорядковувались катівні російським спецслужбам, зокрема ФСБ та військовим, йдеться у дописі.

"Найбільше мене вразило те, наскільки все було організоване, сплановане та прораховане. За 20 років своєї роботи я вперше зіткнувся з подібним", — каже адвокат.

Найчастіше до катівень забирали представників органів місцевої влади, держслужбовців, активістів, вчителів та журналістів. Але були й такі, яких затримували просто на вулицях. Ув'язнених били, катували електричним струмом, опускали голову у воду, щоб не було можливості дихати. А також змушували вчити та декламувати проросійські гасла, вірші та пісні.

Як розповів Джордаш, українські правоохоронці та юристи Mobile Justice Team вивчили близько тисячі свідчень полонених. Деякі з полонених розповіли, що тіла людей виносили з в’язниць у чорних пакетах. Наразі остаточна кількість утримуваних та загиблих там — невідома.

Що відомо

Станом на 24 листопада на території звільненої Херсонської області встановили 9 катівень. Також виявили 432 тіла цивільних людей, які були вбиті.

Російські окупанти облаштовують катівні в адміністративних будівлях тимчасово окупованих населених пунктах Херсонської області.

3 січня 2023 року у Херсоні в підвальному приміщенні будівлі головного управління поліції Херсонської області спеціалізована слідчо-оперативна група виявила катівню, яку облаштували російські окупанти.

За даними поліції станом на 14 січня 2023 року російські окупанти облаштували дві катівні в одному з сіл тимчасово окупованого Скадовського району.

Читайте також

"Доброе утро, долбоящеры, добро пожаловать в Российскую империю". Херсонський партизан про 75 днів у російській катівні

Катівня в ізоляторі та лікарня без світла і води — фоторепортаж з Херсона

Пожежі у плавнях та обстріли Понятівки. 376 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок