На Херсонщині за добу 10 разів горіли сухостій та очерет

На Херсонщині за добу 10 разів горіли сухостій та очерет

На Херсонщині за добу 10 разів горіли сухостій та очерет
. Фото: ГУ ДСНС України у Херсонській області

7 червня в Херсонській області 10 разів горіли суха трава, очерет та сміття. Загальна площа пожеж на відкритих територіях склала 1,7 га.

Про це повідомляє ГУ ДСНС України у Херсонській області на офіційній сторінці у Facebook.

До ліквідації залучались пожежно-рятувальні підрозділи Скадовського, Новотроїцького, Олешківського, Білозерського, Новокаховського районів та Дніпровського району м. Херсона.

Що відомо:

  • З початку року в екосистемах області ліквідовано 412 пожеж на площі 141,24 га.
  • 17 квітня 2020 року вступив в дію Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу". Згідно з ним:
  • забруднення повітря речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил каратиметься штрафом від 30 600 до 61 200 гривень або обмеженням волі до 3 років;
  • знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом каратиметься штрафом від 91 800 до 153 000 гривень або обмеження волі від 2 до 5 років;
  • випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах каратимуть штрафами від 3 060 до 6 120 гривень.

Світлана Піцан.

На початок