"Я не прибічник поспішних рішень". Олександр Прокудін розповів, що робитиме на посаді голови Херсонської ОВА

"Я не прибічник поспішних рішень". Олександр Прокудін розповів, що робитиме на посаді голови Херсонської ОВА

Ексклюзивно
"Я не прибічник поспішних рішень". Олександр Прокудін розповів, що робитиме на посаді голови Херсонської ОВА
. Херсон, голова ОВА Олександр Прокудін разом з військовими, 14 лютого 2023 р. Фото: Херсонська ОВА/Telegram

Олександр Прокудін — тиждень як на посаді голови Херсонської обласної військової адміністрації. Його знають як колишнього керівника головного управління поліції в Херсонській області, якого звільнили з цієї посади незадовго до початку повномасштабного вторгнення. З чим це пов'язано, що робив після звільнення і як керуватиме Херсонщиною Олександр Прокудін розповів Суспільному.

Прокоментуйте своє призначення на посаду. Чи очікуваним воно було для Вас?

— Призначення на посаду — це напевно нова форма служіння українському народові. Я майже 19 років працюю у сфері безпеки і зараз як голова Херсонської обласної державної адміністрації і військової адміністрації маю можливість реалізувати окреслені Президентом України завдання з оборони та відновлення Херсонщини. Щодо очікуваного? Ні, це для мене було неочікувано.

Що Ви зробите найпершим ?

— Мої стратегічні завдання: це відновлення усіх систем життєзабезпечення, розміщення військовослужбовців, з урахуванням належного рівня їх безпеки. Створення необхідних умов для їх бойової готовності та розв'язання логістичних проблем. Захист критичної інфраструктури, розмінування, облаштування надійної мережі фортифікаційних споруд, забезпечення громадської безпеки та порядку, охорони прав, свобод і законних інтересів мешканців Херсонської області.

Також переді мною стоять і такі завдання, як виявлення фактів колабораційної діяльності, відкриття і наповнення пунктів незламності, набір до Гвардії наступу. Вирішення гуманітарних завдань, допомога людям, які були в окупації, які повертаються додому, подолання наслідків обстрілів тощо — також стратегічні завдання голови ОВА.

Чи будуть кадрові зміни в ОДА у зв’язку з Вашим призначенням? Кого бачите заступниками?

— Я не прибічник поспішних рішень. Для мене важливим є професіоналізм, відданість загальній ідеї та вміння працювати в команді на результат. Не люблю ледарів та брехунів. За ці 6 днів я сформував свою думку і звісно є люди, яких я хочу залишити, але є ті, кому доведеться піти.

Прокоментуйте Ваше звільнення з посади начальника ГУ Нацполіції у Херсонській області у лютому 2022 року. З чим воно пов'язане?

— По-перше, це було не звільнення, а переведення на іншу посаду. По-друге, переведення було викликане службовою необхідністю і новими завданнями, які переді мною поставило керівництво Національної поліції України.

Що за історія з протиправними діями правоохоронців ГУНП у Херсонській області за часів Вашого керівництва про які писав Стопкор?(про перевірки Департаментом внутрішньої безпеки Нацполіції)

— Відповім коротко. Якщо мій підлеглий винний, то покривати я його не буду. Кожен, хто порушує закон, має нести за це відповідальність. Було розслідування, наскільки я пам’ятаю, по тому випадку вина працівників поліції не була доведена. Якісь вигадки щодо відсторонення мене на посаді і таке інше. Жодного випадку в моїй кар’єрі відсторонення від посади не було.

Що робили з початку війни і до призначення головою ОДА?

— Спочатку повномасштабного вторгнення Росії в Україну я займався організацією оборони й захисту адміністративних будівель та приміщень Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції України. Також у складі зведених сил брав участь в обороні міста Києва. Після місяця війни брав участь у розв’язанні безпекових питань у звільнених населених пунктах Київської, Чернігівської, Харківської областей. Після стабілізації ситуації повернувся до своїх безпосередніх обов’язків начальника департаменту Національної поліції України.

Що відомо про Олександра Прокудіна

Олександру Прокудіну 39 років, він народився в Миколаєві. Розпочав службу в органах внутрішніх справ 2000-го року. Працював у слідчих підрозділах та відділі професійної підготовки Управління кадрового забезпечення. Очолював управління кадрового забезпечення  УМВС України в Херсонській області.

7-го листопада 2015-го року був призначений заступником начальника Головного управління Національної поліції в Херсонській області.

19 вересня 2019 року його призначили начальником Головного управління Національної поліції в Херсонській області. Він пропрацював до лютого 2022 року.

У листопаді 2021 року "СтопКор" повідомив, що херсонських поліцейських підозрюють у зловживаннях, а представники Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції здійснили перевірку протиправних дій правоохоронців ГУНП у Херсонській області.

Перед повномасштабним вторгненням Олександра Прокудіна відсторонили, а потім і звільнили з посади керівника поліції Херсонщини. На це місце представили нового керівника, полковника поліції Ігоря Короля.

Що відомо

  • 7 лютого президент Зеленський призначив Олександра Прокудіна на посаду голови Херсонської обласної державної адміністрації. Глава держави підписав відповідний указ № 67/2023.
  • 24 січня Зеленський підписав Указ про звільнення Ярослава Янушевича з посади голови Херсонської облдержадміністрації.

Читайте також

Армія РФ з артилерії обстріляла понад 30 населених пунктів Херсонщини: дані Генштабу

Херсонщина знову під обстрілом російських військ: поранені дві людини

357 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок