Без головної ялинки та масових гулянь: як у Херсоні готуються зустріти Новий рік

Без головної ялинки та масових гулянь: як у Херсоні готуються зустріти Новий рік

Ексклюзивно
Без головної ялинки та масових гулянь: як у Херсоні готуються зустріти Новий рік
. Херсонці Ангеліна та Максим Пархоменки вдома прикрасили ялинку, 23 грудня 2022 року Фото: Григорій Шматко/Суспільне Херсон

У Херсоні через постійні обстріли міська влада вирішила відмовитись від встановлення головної ялинки і традиційних масових святкувань на вулицях міста. Деякі жителі міста встановили вдома ялинки та будуть святкувати, а хтось не планує проводити новорічні свята. Як херсонці зустрічатимуть Новий рік дізнавались кореспонденти Суспільного.

Вдома у родини херсонців Пархоменків стоїть прикрашена ялинка. Василь та Ольга не виїжджали з Херсона під час окупації. Лишаються в місті і зараз. Говорять, спочатку сумнівались чи варто святкувати під час війни, але зробили це заради дітей. 8-річна Ангеліна та 5-річний Максим дуже чекали на Новий рік і власноруч робили іграшки.

"Спочатку якось не було настрою, задумувались - ставити ялинку чи ні. А потім зрозуміли - ми вісім місяців тут, дев'ятий. Дітям потрібне свято. Їм хоч маленьке, вдома, але потрібне. Хочеться перемоги і якнайшвидше. Ми в це віримо, віримо в наших солдатів, наших воїнів, бажаємо їм здоров'я і сили. Мрію, щоб не було війни", — говорять Василь та Ольга Пархоменки.

У кав'ярні в середмісті Херсона всередині новорічна атмосфера та прикраси. Намагались створити херсонцям новорічний настрій, говорить працівник Руслан. Щоправда, задля безпеки працювати у новорічну ніч кафе не буде.

"Наше кафе завжди намагається підтримувати людей, створити новорічний настрій, тому що зараз багатьом і не до свят. Також допомагаємо з електрикою, тому що в багатьох зараз вирубає. Вони завжди приходять до нас у кафе - тут затишно, чашечка кави. Військові в нас теж фотографуються, їм все подобається", — каже Руслан.

Без головної ялинки та масових гулянь: як у Херсоні готуються зустріти Новий рік
Одна з кав'ярень у Херсоні, де встановили та прикрасили новорічну ялинку, 23 грудня 2022 року Фото: Григорій Шматко/Суспільне Херсон

Скромно та у родинному колі, так цьогоріч збираються святкувати Новий рік у родині Алли Сіренко.

"Ну, щось трохи приготуємо. Нас двоє, я і син, ми ніколи нікуди не ходимо, завжди вдома. Це домашнє свято. Настрій хороший, як наші прийшли", - розповіла Алла Сіренко.

Через те що родина тимчасово не разом, херсонка Світлана не святкуватиме Новий рік.

"Не будем святкувати, немає настрою, тяжко. З чоловіком живемо в різних хатах. Діти виїхали, якось так", — розповіла Світлана.

Масових гулянь та святкувань у Херсоні цьогоріч не буде, розповідає начальниця міської військової адміністрації Галина Лугова. Натомість в місті до Дня Святого Миколая запроваджено акцію ланцюжок добра.

"Яскравого дійства святкування цьогоріч не буде, і це зрозуміло чому. Тому що постійні обстріли, і для того, щоб убезпечити життя дітей, людей близьких не буде масового скупчення, тому що прилітає, ворог нищить усе - не буде яскравих ялинок, феєрверків і всього такого", — говорить Галина Лугова.

Що відомо

  • Через постійні обстріли російських військових на території Херсонської громади ухвалили рішення відмовитись від новорічного декору.
  • 25 грудня російські окупанти сім разів з артилерії, РСЗВ, мінометів та танків обстріляли Херсон.

Читайте також

У Херсоні на Новий рік Пунктів Незламності буде менше

306 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок