На Херсонщині заочно судитимуть колаборанта-освітянина

На Херсонщині заочно судитимуть колаборанта-освітянина

На Херсонщині заочно судитимуть колаборанта-освітянина
. Так званий "начальник управління освіти Каховського району" Фото: Прокуратура Херсонської області/Telegram

Правоохоронці Херсонщини завершили досудове розслідування і передали до суду справу директора одного з ліцеїв Новокаховської міської ради, якого підозрюють в колабораційній діяльності. Про це повідомила прокуратура Херсонської області.

За даними слідства, наприкінці червня 2022 року підозрюваний почав співпрацювати з окупантами — добровільно очолив так зване "управління освіти військово-цивільної адміністрації Каховського району".

В обов'язки підозрюваного входило впровадження стандартів освіти держави-агресора у навчальних закладах Нової Каховки та забезпечення освітнього процесу за стандартами РФ з загальним застосуванням російської мови.

Відомо, що обвинувачений здійснював перевірки навчальних закладів та проводив інвентаризацію їх майна, призначав на посади керівників закладів освіти, які погодились підпорядковуватись окупаційній адміністрації, а тим хто відмовлявся погрожував відправити "на підвал".

Відповідно до санкції статті обвинуваченому загрожує  до десяти років ув’язнення.

Що відомо

  • Під час стабілізаційних заходів у звільнених районах півдня України Служба безпеки у взаємодії з Державним бюро розслідувань викрила ще трьох колаборантів, які працювали в окупаційному "слідчому ізоляторі".

Читайте також

279 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок