Херсонські діти та волонтери привітали ветеранів Другої світової війни

Херсонські діти та волонтери привітали ветеранів Другої світової війни

Херсонські діти та волонтери привітали ветеранів Другої світової війни
. Суспільне Херсон

П’ятирічна донька херсонської волонтерки Анни Борсук запропонувала привітати ветеранів Другої світової війни з Днем перемоги над нацизмом тортами та квітами. До акції долучилися друзі і знайомі. 8 травня перші тридцять з більше 200 учасників Другої світової, які проживають у Херсоні, отримали свої подарунки.

Ветерану Другої світової війни Івану Михайленку має виповнитись 94 роки. Чоловік родом з Малих Копанів. Згадує 1941-ий рік, початок війни.

Херсонські діти ветеранам
Суспільне Херсон

"Повернувся додому, а моя мати не своїм голосом кричить: де ти ходиш! За тобою уже два дні приїжджає тачанка. Сказали, щоб терміново йшов у сільраду. Приходжу туди,а там жінки сидять. Говорять, ось стіл і телефон, журнал реєстрації. І пішли телеграми одна за одною і у кожній наступній по декілька чоловік викликають до військкомату. Я Крим з ппша автоматом вздовж і впоперек пройшов, доганяв. У нас стрілецький полк був, батальйон автоматників. А після цього…нас відправили у фронтовий навчальний танковий полк", - говорить Іван Михайленко.

Ветерану Другої світової війни Володимиру Казначеєву у липні буде 92. Війну, говорить, почав у 12 років, а закінчив майже в 17. Під час другої світової був партизаном-підривником.

Херсонські діти ветеранам
Суспільне Херсон

"День Перемоги мене зустрів в офіцерському училищі в Києві на Червоноармійській, 98, де я навчався на радиста. Мені тоді було 16 років. Вночі нас підняли по тривозі. Ми піднялися, вишикувались у дворі училища і нам оголосили : «Наші війська перемогли!» і тут же нас запросили до вестибюлю, де стояв коньяк. Його наливали в чарки, щоб випити за перемогу. Це було о третій годині ночі з восьмого на дев’яте", - розказує Володимир Казначєєв.

Усього волонтери придбали 154 торти та букети. 8,9 і 10 травня вони вітатимуть ветеранів, розказав співзасновник всеукраїнського товариства "Борт" Юрій Мельничук:

"Ми долучилися до цієї акції тому,що це важливо. Багато учасників нашого товариства "Борт" доєдналися до цієї акції. Зібрали кошти на 50 тортів".

Волонтерка громадської організації "А що ти зробив?" Христина Студинська розказала, що деякі люди, родини давали на це кошти. Були й такі, хто попросив прислати адреси ветеранів:

"Вони самі придбати хочуть ще якісь смаколики і відвезти їх ветеранам саме 9 травня. До нас долучилось багато волонтерів, які за власний кошт у свій вільний час будуть допомагати нам розвозити тортики з квітами".

Оксана Хлєбус, Владислав Купрєєв.

На початок