Без електрики і води, але з надією: як Херсон зустрів ранок 11 листопада

Без електрики і води, але з надією: як Херсон зустрів ранок 11 листопада

Без електрики і води, але з надією: як Херсон зустрів ранок 11 листопада
. Херсон, активісти руху "Жовта Стрічка" продовжують чинити опір військовим РФ, жовтень 2022 р. Фото: Жовта Стрічка/Телеграм

Ранок 11 листопада, у Херсоні немає електрики та води, зв'язок пробиває лише у певних місцях, але настрій зовсім інший, розповіли Суспільному місцеві жителі.

"Зранку мимо нас не проїхало жодної орківської машини, переправи немає, блок пости познімали. Дихається зовсім по іншому, як дома", — розповів херсонець Олександр.

"Сидимо без світла, води, тепла також немає, добре, що павербанки позаряджали, якщо знайти місце, то можна хоча б повідомлення своїм відправити, що все добре. В Херсоні все спокійно, вночі трохи шумно було в боці Антонівського мосту, а так все тихо", — каже херсонка Світлана.

Зараз у Херсоні складна ситуація, у коментарі Суспільному сказала начальниця міської ВА Галина Лугова.

"Еклектика в окремих точках є, і опалення в окремих точках є. Я думаю там розподільчі теплопункти, це пов’язано саме з тим, звідки йде живлення. Тому я думаю точково воно може десь бути. А основному, місто залишається без опалення, світла і зв’язку", — розповіла Лугова.

Запаси продуктів ще є, проблема з бензином — гуманітарна ситуація складна, прокоментував Суспільному перший заступник голови облради Юрій Соболевський.

"Є дефіцит, підвозу продуктів немає, дуже мало, навігацію орки зупинили, тому немає можливості у людей завозити товар з лівобережжя. В лікарнях запас ліків першої необхідності трохи є, але не на всі позиції, тобто там дуже великих запасів так само немає. З паливом так само проблема, з бензином в першу чергу, дизельного пального трохи більше, а з бензином проблеми наскільки я знаю", — сказав Соболевський.

Директор Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень Олександр Мошнягул, розповів, що йому вдалося поспілкуватися вранці з кількома знайомими, ситуація в Херсоні спокійна.

"Магазини ще вчора увечері працювали, ті в кого свої генератори. На Текстильному є зв'язок, у мене там рідні.Кажуть що найголовніше з точки зору того що відбувається в бойовому плані, там більш-менш спокійно. Чекають на визволення", — розповів Мошнягул.

Що відомо

  • На Херсонському напрямку, 9 листопада, Сили оборони звільнили 12 населених пунктів: Дудчани, П’ятихатки, Борозенське, Садок, Безводне, Іщенка, Костромка, Краснолюбецьк, Калинівське, Бобровий Кут, Безіменне і Благодатне.
  • Військові РФ намагаються врятуватися втечею з правого берега Дніпра, використавши будь-які плавзасоби.
  • Російські окупанти продовжують грабувати населені пункти, з яких відступають, та намагаються максимально пошкодити лінії електропередач та інфраструктуру Херсонської області.
  • 11 листопада Антонівський міст у Херсоні обвалився, кілька прольотів упали у воду.

Читайте також

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок