Фурами посеред дня: військові РФ вивозять з правобережжя Херсонщини пограбоване майно

Фурами посеред дня: військові РФ вивозять з правобережжя Херсонщини пограбоване майно

Фурами посеред дня: військові РФ вивозять з правобережжя Херсонщини пограбоване майно
. Військові РФ в тимчасово окупованому Криму. Фото: УНІАН

Російські війська розкрадають Херсон та правобережну частину області. Награбоване майно вантажать у фури посеред білого дня.

Журналіст Іван Антипенко розповів, що так сталося і з цінностями обласного художнього музею. Відповідне відео він опублікував у соцмережі.

"Херсонці помітили, що біля Херсонського обласного художнього музею з'явилася фура, велика вантажівка, до якої завантажували картини та інше майно з музею. Раніше було відомо, що така сама ситуація сталася з краєзнавчим музеєм. Звідти були вивезені різні експонати, цінності давнини, які засвідчують різні періоди історії нашої території", — каже журналіст.

Масштаби грабунків значно збільшилися після того, як окупаційна влада оголосила про таку звану "евакуацію". Російські військові обкрадають приватні підприємства та будинки херсонців.

"Грабують приватні підприємства, будинки людей, які вихали, там де вони знають, що жодного немає, вивозять все, що має цінність", — говорить перший заступник голови облради Юрій Соболевський.

За його словами, награбоване на правобережжі майно військової РФ переправляють на лівий берег. Використовують для цього всі логістичні можливості.

"Росіяни намагаються використовувати і водний транспорт, і те сполучення там де вони можуть проїхати. І якщо раніше робили це переважно вночі, щоб не було свідків, то зараз це фактично відкрито", — каже Соболевський.

Вкрадене майно російські війська намагаються переправляти і через дамбу Каховської ГЕС, перевіряючи її спроможність, сказав речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

"Окупанти продовжують мародерство і знищення цивільної інфраструктури в населених пунктах, де "евакуювались" місцеві. Випробування пропускної здатності Каховської дамби використано, переправляючи вантажівки з награбованим майном, побутовою технікою та будівельними матеріалами, а також вивезення художніх та історичних цінностей", — йдеться у повідомленні від речника ОК "Південь".

Що відомо

  • Російські окупанти продовжують мародерити в населених пунктах Херсонщини. Награбоване перевозять мостом по Каховській дамбі.
  • 1 листопада російські окупанти пограбували художній музей у Херсоні. Очевидці виставили відео в соцмережах, на якому видно, що біля воріт музею стоїть фура.
  • 7 листопада працівники музею впізнали картини з музейної колекції через соцмережі та змогли їх ідентифікувати. Фото картин "засвітилися" у Центральному музеї Тавриди у Сімферополі

Читайте також

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок