Військові РФ пограбували Херсонський художній музей

Військові РФ пограбували Херсонський художній музей

Військові РФ пограбували Херсонський художній музей
. Херсонський художній музей Фото: Херсонська ОДА

Російські окупанти пограбували художній музей у Херсоні. Про це Суспільному повідомив краєзнавець Сергій Дяченко.

Він розповів, що у телеграмі очевидці виставили відео, на якому видно, що біля воріт музею стоїть фура. Пізніше це відео в себе на сторінці у Facebook виставив журналіст Іван Антипенко.

"Росіяни грабують Херсонський обласний художній музей", — написав він.

Серій Дяченко каже, що іншого місця, крім того, що на відео, для завантаження музейних цінностей насправді немає.

"Маємо наказ окупаційної влади про вивезення музеїв, архівів і вуличних скульптур. Ми знаємо, що скульптури вивезли, і архіви вивезли. Але музейні цінності, особливо зрозумілими й легкими для вивозу є саме колекції художнього музею — значно цінніші за ті скульптури. Отже, ніхто не сумнівається у тому, що унікальні експонати музеїв будуть вивезені рано чи пізно", — говорить Дяченко

Працівники музею розповіли Суспільному, що всіх, хто залишався у закладі, два тижні тому відправили додому і заборонили виходити на роботу. Там залишались, лише довірені особи. Тому дізнатись, які цінності і колекції вивезли з музею російські окупанти наразі неможливо.

Що відомо

  • 23 травня озброєні чоловіки в цивільному прийшли до Херсонського художнього музею. Вони збираються "інвентаризувати" колекцію.
  • 19 липня близько 11 години до приміщення Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка у супроводі чотирьох представників ФСБ та поліції РФ прийшла жінка, яка представилась Наталією Леонідівною і назвала себе "новою директоркою".

Читайте також

251 день війни: хроніка подій в Херсонській області.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок