Херсонські актори репетирують виставу онлайн з грузинським режисером

Херсонські актори репетирують виставу онлайн з грузинським режисером

Херсонські актори репетирують виставу онлайн з грузинським режисером
. Суспільне Херсон

У Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Миколи Куліша розпочались онлайн репетицій вистави "Станцюй зі мною танго (або в Париж через балкон) за п'єсою грузинської драматургині Ніно Марзіашвілі. Режисер вистави грузин Каха Гогідзе.

Про це Суспільному розповів директор херсонського театру Олександр Книга. Згодом виставу планують показати в Грузії.

"В минулому році у нас доїхали два грузинські театри на фестиваль "Мельпомена Таврії". А нас запросили на кілька фестивалів грузинських, але там в них умови, якщо ти хочеш брати участь, має бути поставлена вистава за п'єсою грузинського драматурга, і це дуже правильно. Ми, наприклад, в Україні це не використовуємо, а вони таким чином підіймають планку і цікавість до грузинської культури. В нас були запрошення на цей рік на низку фестивалів в Грузії, і тоді було вирішено зробити спільний проєкт: грузинський режисер, грузинська п'єса , а українські актори, і повезти це потім на фестиваль в Грузії", - розповів Олександр Книга.

Вже відбулись дві репетиції. Одну з них могли бачити онлайн всі охочі. Виставу глядачам мають презентувати влітку.

Херсонські актори репетирують виставу онлайн з грузинським режисером
Суспільне Херсон

"Кахо ми знаємо давно, він у наших друзів в Миколаєві ставив виставу. Ми повинні були розпочати роботу над проєктом у червні місяці, закінчувалась би у нас Мельпомена, Кахо мав би бути в експертній раді, а потім залишитись після фестивалю і ставити виставу. Але корективи внесені ззовні, ми змушені міняти якісь плани. І щоб не відкладати на довгий час ми вирішили репетиції вже розпочати, онлайн, а потім будуть зняті обмеження, і відновляться поступово зв'язки між країнами, літаки почнуть літати, і вже режисер приїде і ми почнемо продовжувати нашу співпрацю. І маю надію що, глядачі побачать цю виставу вже влітку",- зазначив директор херсонського театру.

У виставі зіграють актори Тетяна Проворова, Руслан Вишнивецький,Євген Гамаюнов, Євген Карнаух та Ірина Рура.

"Пересічному глядачу хочеться зазирнути за завісу, побачити цей процес. Це додаткові можливості спілкування театру з глядачем. Ми змогли почати роботу онлайн. Перша зустріч була в пятницю (24 квітня, - ред.), коли ми познайомили акторів з режисером. Але тоді ми не викладали це. Ми долучили провідних акторів нашого театру, театральну молодь. Це комедія. Про відносини сімейні. У нас не так багато комедій в репертуарі, ми вирішили що саме таким чином першу співпрацю з Грузією розпочнемо з легкої, але сучасної пєси",- додав Олександр Книга.

Єлизавета Жарких, Таміла Іванова.

На початок