Окупаційна влада Херсонщини вивозить дітей з інвалідністю на "оздоровлення" до Криму

Окупаційна влада Херсонщини вивозить дітей з інвалідністю на "оздоровлення" до Криму

Окупаційна влада Херсонщини вивозить дітей з інвалідністю на "оздоровлення" до Криму
. Ілюстративне фото: Pexels

16 українських дітей у віці від 6 до 17 років Олешківського дитячого будинку-інтернату, згідно з "наказом" окупаційної влади "Про евакуацію дітей", вивезли на територію тимчасово окупованого Криму для "оздоровлення". Про це Суспільному розповів голова ГО "Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю "Велід", представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю України в Херсонській області Віктор Булка.

За його словами, дітей привезуть на територію психіатричної лікарні №5, яка знаходиться у селищі Строганівка.

"За інформацією вихователів, які працюють там, новий директор інтернату Віталій Сук отримав вказівку від російської влади підготувати дітей на депортацію. Спочатку їх повезуть в Крим, на територію психіатричної лікарні №5, а далі розподілять в інтернати Росії", - говорить Віктор.

Чоловік говорить, що до Олешківського дитячого будинку прибула група лікарів з Криму. Вони перевіряють документи.

"Планується перевезення багатьох дітей. Наразі там залишилося 84 дитини. На сьогодні мені відомо, що 16 дітей вже вивезли. Їх вивозять звичайними рейсовими автобусами, а треба швидкими, а також, щоб їх супроводжували спеціалісти, які добре знають проблематику дітей з інвалідністю. Наскільки я знаю, це не буде організовано. Але я точно знаю, що є наказ вивезти цих дітей", - розказує Віктор Булка.

Віктор додає, додає, що ніхто цими дітьми не буде опікуватися і це грубе порушення конвенції про права людини, конвенції ООН про права людей з інвалідністю.

"А ще ніхто не каже якою буде доля дітей, де вони будуть проживати і що їх очікує в майбутньому", - сказав голова ГО "Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю "Велід".

Що відомо

  • Окупаційна влада Херсонщини депортувала до Росії дорослих і дітей-сиріт або позбавлених батьківського піклування.
  • 21 жовтня військові РФ вивезли машинами швидкої допомоги до тимчасово окупованого Сімферополя 46 дітей до 5 років Херсонського обласного будинку дитини.

Читайте також

  • 242 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок