Примусова мобілізація: окупаційна влада Херсонщини планує сформувати "добровольчі батальйони"

Примусова мобілізація: окупаційна влада Херсонщини планує сформувати "добровольчі батальйони"

Примусова мобілізація: окупаційна влада Херсонщини планує сформувати "добровольчі батальйони"
. Фото: ГУР Міноборони України/Facebook

Центр національного спротиву оприлюднив інформацію про плани окупаційної влади щодо формування так званих "добровольчих батальйонів". Зокрема, на Херсонщині вже сформували списки на 8 тисяч осіб.

Облав на чоловіків призовного віку росіяни поки не роблять, повідомив житель Херсонської області. Виїхати на підконтрольну Україні територію за рекомендацією обласної влади, зараз неможливо, говорить місцевий житель.

"Пункт пропуску у Василівці перекрили. Ми намагалися виїхати, але відмовили перевізники, тому що нас не пропустять. На вулиці буваємо дуже рідко, майже не виходимо з дому. У них немає наших даних, тому що ми не отримували паспорта російського, не отримували гуманітарну допомогу від росіян, ніяких даних своїх не давали. Просто не виходимо з дому і намагаємося не контактувати з представниками окупаційної влади", - каже чоловік.

Інформацію про створення так званого добровольчого батальйону з жителів тимчасово окупованої Херсонщини та обмеження окупаційною владою виїзду чоловіків віком від 18 до 35 років підтвердив заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

"На пропускному пункті в Криму так само дуже велика проблема виїхати чоловікам цієї вікової категорії. Можливо українцям зможе допомогти тимчасова зміна місцеперебування та обережність при пересуванні на вулиці. А також намагатися уникати контактування з їхніми блокпостами та патрулями, які перевіряють документи, тому що скоріш за все оці мобілізаційні списки будуть на фільтраційних блокпостах", - каже Соболевський.

За словами військового оглядача Михайла Жирохова, під примусову мобілізацію в першу чергу підпадають ті, хто отримав російський паспорт. На Херсонщині таких людей невеликий відсоток.

"Якщо паспорт громадянина України, він не підлягає мобілізації. Звісно тут вступає інший механізм: людині спочатку примусово видають паспорт громадянина РФ, а потім також примусово мобілізують", - розказав військовий оглядач.

Якщо людина не є громадянином Російської Федерації, її не мають права мобілізувати до російської армії, сказав юрист Костянтин Капошилін.

"Якщо все ж таки відбувається примусова мобілізація, то краще все ж спробувати перетнути кордон і виїхати на підконтрольну територію ЗСУ. Навіть якщо вас схоплять, то краще потрапити за ґрати, ніж зі зброєю в руках воювати проти власної країни. Всі питання затримання громадян України росіянами, думаю в порядку обміну військово полоненими українська влада буде вирішувати", - говорить юрист.

Мобілізація та перехід до російської армії може вважатися державною зрадою. Кримінальний кодекс України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 13 до 15 років. Україна буде намагатися повернути людей, яких незаконно мобілізували росіяни.

Що відомо:

  • З 24 вересня окупаційна влада Херсонської області проводить "псевдореферендум" по домівках. Чоловікам, які отримали паспорти РФ, вручають повістки про мобілізацію.
  • На тимчасово окупованій Херсонщині військовозобов’язаним чоловікам окупаційна влада заборонила залишали територію без дозволу комендатури. Офіційно – на час проведення референдуму, але цілком зрозуміло, що після проведення фейкового голосування окупаційна влада оголосить мобілізацію, бо російські війська потребують ресурсу.

Читайте також:

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок