У Князівці на Херсонщині зруйновані усі будинки, у Високопіллі 80% руйнувань — Янушевич

У Князівці на Херсонщині зруйновані усі будинки, у Високопіллі 80% руйнувань — Янушевич

У Князівці на Херсонщині зруйновані усі будинки, у Високопіллі 80% руйнувань — Янушевич
. Зруйнований будинок у селі Князівка, що біля Високопілля на Херсонщині, 14 вересня 2022 р.Скрін відео: Ігор Йосипенко/Facebook

Ситуація у деокупованих населених пунктах Херсонщини надважка. У Князівці пошкоджено або зруйновано 100 відсотків будинків, у Високопіллі – 80% руйнувань.

Про це в ефірі загальноукраїнського марафону "Єдині новини" розповів голова Херсонської ОВА Ярослав Янушевич.

Голова ОВА повідомив, що у спілкуванні із людьми, приїжджаючи у звільнені села наполягають на негайній евакуації.

"Наша армія не обстрілювала окуповані території, тому страху таких обстрілів у місцевого населення немає. Через це евакуюватися одразу погоджуються не всі. А вже буквально через кілька днів, після обстрілів з боку окупантів, люди самі простять нас вивезти їх звідти", - говорить Янушевич.

Схожа ситуація і у Миролюбівці. Вчора там залишалося 104 людини, сьогодні вже 47. ОВА допомогла з евакуацією 22 людям, ще 35 - виїхали самі, говорить Янушевич.

Тим, хто залишається у деокупованих населених пунктах, ми намагаємося доставляти їжу, ліки, воду та інші гуманітарні вантажі.

Що відомо:

  • Після звільнення селища Високопілля поліцейські фіксують там численні факти мародерства російськими військовими, які обкрадали будинки та забирали автомобілі, мототранспорт та велосипеди місцевих жителів.
  • ЗСУ звільнили п'ять населених пунктів на Херсонщині: Високопілля, Нововознесенське, Білогірка, Сухий Ставок і Миролюбівка. Вони повністю під українським прапором. Територія защищена і тривають додаткові заходи

Читайте також:

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок