Залякування, арешти, катування: за пів року на Херсонщині військові РФ викрали 578 людей

Залякування, арешти, катування: за пів року на Херсонщині військові РФ викрали 578 людей

Залякування, арешти, катування: за пів року на Херсонщині військові РФ викрали 578 людей
. Фото: Kindel Media/Pexels

За даними обласної прокуратури, з моменту російської військової агресії у Херсонській області зафіксовано факти викрадення або зникнення 578 людей. Серед них 18 депутатів обласної та місцевої рад, 47 правоохоронців та 2 священнослужителі. Наразі відомо про звільнення 341 жителя області, росіяни продовжують незаконно утримувати 237 людей.

Херсонець Іван на початку війни брав участь у бою біля Антонівського мосту, згодом почав допомагати теробороні та ходив на мирні мітинги. Через свою діяльність чоловік потрапив до полону.

"До мене подзвонив один із тероборони і домовився про зустріч. Коли я прийшов на місце зустрічі, мене заарештували. Як потім з'ясувалось, це була військова розвідка та ФСБ. Два тижні мене утримували в підвалі. Нас практично не годували, умови були жахливими, постійно були допроси. Мене важко били і катували", - розповів тероборонівець.

Журналіст Олег Батурін також був викрадений росіянами, після звільнення був змушений виїхати з окупованої Каховки.

"Виїзд був єдиною можливістю врятувати своє життя та життя своїх близьких після восьмиденного перебування в катівнях рашистських окупантів. Окупанти лише посилюють репресії, терор, продовжують викрадати мирних людей. Майже 5 місяців нічого невідомо про долю голови Голої Пристані Олександра Бабича. Невідома доля голови Горностаївської громади Дмитра Ляхна", - говорить Олег Батурін.

За час окупації росіяни викрали понад 60 представників органів місцевого самоврядування Херсонщини. Серед них - колишній міський голова Володимир Миколаєнко, який був учасником тероборони, розповів Сергій Нікітенко.

"Він мені повідомив, що знаходиться в Херсоні і що йому дзвонив і погрожував Кіріл Стрємоусов. 18-го квітня мені його дружина повідомила, що Володимира Васильовича викрали. Ну і всі бачили, як його катували пропагандисти російські. І з 3-го травня його сліди губляться", - говорить Сергій.

Нічого не відомо і про долю теперішнього міського голови Ігоря Колихаєва, якого російські військові забрали 28 червня, розповіла тимчасова виконувачка обов’язків Херсонського міського голови Галина Лугова.

"Наразі відома тільки дата із засобів масової інформації про викрадення Ігоря Колихаєва - це 28 червня солдатами російської федерації, недалеко від приміщення, де тимчасово мешкала на той момент Херсонська міська рада, яка виїхала зі свого законного місця по вулиці Ушакова. І наразі мені нічого невідомо про подальшу долю Ігоря Колихаєва - що з ним, де він і взагалі, як розвивається ситуація навколо нього", - повідомила Лугова.

Що відомо:

  • Станом на 22 серпня росіяни тримають у полоні 8 голів українських громад, шестеро з них — з Херсонської області.
  • На Херсонщині продовжуються зачистки сіл військовими РФ, обшуки та викрадення людей, посилюється тиск на місцевих жителів.
  • Правоохоронці майже щодня фіксують факти викрадення або зникнення громадян на Херсонщині. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну надійшло майже 500 клопотань про викрадення людей.
  • Російські військові вимагають від полонених зізнаватися в злочинах, яких ті не скоювали. А також зніматися в пропагандистських відео, розповідати про те, як "особисто підривали Антонівський міст" та "служили наводчиками по цілях окупаційних військ".

Читайте також:

  • 182 день війни: хроніка подій в Херсонській області.
  • У Новій Каховці Херсонської області представники так званої "влади" викрали директорок ліцеїв №3 і №2 Новокаховської міської ради Ірину Дубас та Оксану Якубову.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок