Режисер херсонського обласного театру Сергій Павлюк з перших днів війни у стрімах розповідав про ситуацію у місті. Каже в перших числах березня в Херсоні висіло безліч українських стягів. Люди їх прив’язували всюди. Російські військові намагалися їх знімати і знищувати. Для херсонців український прапор це символ незламності.
Одного разу, каже Сергій, біля флагштоку, що розташований біля стели Героям Небесної сотні побачив український прапор у калюжі, європейський був приспущений.
"Підняв прапор струсив, підійшов до флагштоку і думка така – треба його повернути на місце. І лежить трос перебитий. Вже виліз на стелу і думаю, як же дістати трос? І тут чую свист в спину, розвертаюся. А херсонці знають, що через дорогу будинок офіцерів і там теж висить над дверима український прапор величезний і з-під нього виглядає орк. Класичний такий з пов'язкою на руці і каже "уході оттуда". Я питаю що? Він каже "уходи оттуда". А я сказав – прапор забрати можна? Так перекрикувалися через дорогу. Забирай и уходи", - розповів режисер.
З врятованим прапором Сергій Павлюк щодня виходив на мітинги в окупованому Херсоні. А коли виїжджав, взяв його з собою. Зараз стяг постійно з ним, супроводжує і на зустрічах з херсонцями.
Про важливість і особливість українського прапора говорить і херсонка Ірина Ханікова. Вона теж ходила на мітинги в окупованому Херсоні. Каже, найбільш щемливим і пам’ятним був мітинг із довгим прапором, який несло багато людей.
"Цей великий прапор – це був ще один такий поштовх до того, що ми переможемо, до того що ми незламні. Ми навіть не дивилися на те, що ми можемо з цими стрічками і прапорами, нас можуть скрутити прямо на вулиці. Ми все одно йшли", - говорить Ірина.
За словами першого заступника голови Херсонської обласної ради Юрія Соболевського, синьо-жовтий стяг на мітингах – для херсонців це був спосіб показати, що Херсонщина - це Україна.
"Там було все просто жовто – блакитне. Зрозуміло, що окупанти з цим боролися. Вони системно знімали прапори. Але люди, вивішували в своїх приватних будинках. Або повертали на місце, коли там не було орків. Тому що для них це прапор був символом екстремізу і і людина дуже ризикувала і здоров’ям і свободою і життям", - говорить Юрій Соболевський.
Народний спротив на Херсонщині триває, говорить Юрій. Не зважаючи на російський терор та пропаганду, херсонці роблять усе можливе, аби наблизити день звільнення.
Що відомо:
- Жителі Херсонщини організували Рух спротиву. У багатьох населених пунктах області можна побачити патріотичні графіті, листівки. У них - "ЗСУ поруч!" та "Херсон буде звільнено!".
Читайте також:
- 181 день війни: хроніка подій в Херсонській області.
Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон
Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber