Військові РФ пошкодили найвищий маяк в Україні, який розташований на Херсонщині

Військові РФ пошкодили найвищий маяк в Україні, який розташований на Херсонщині

Військові РФ пошкодили найвищий маяк в Україні, який розташований на Херсонщині
. Фото: Вгору

Станіслав-Аджигольський маяк Задній, розташований поблизу села Рибальче на Херсонщині найвищий маяк в Україні. Його зображено на блоці поштових марок "Маяки України".

Херсонський краєзнавець Сергій Дяченко слідкує за долею пам’яток культурної спадщини. Повідомлення про пошкодження маяка, він прочитав у соцмережі на сторінці депутата обласної ради Сергія Хланя.

"Нічого крім цього повідомлення від Хланя я не читав. Я точно не можу сказати. Немає фотографій цього маяка і його пошкоджень. Є тільки інформація, що влучено три ракети. Дві в основи та одна в конструкцію. Повідомлення опубліковане від 22 липня. І більш нічого. Але це може бути. І якщо ракета потрапила у конструкцію, то я не думаю, що він завалився, але пошкодження можуть бути серйозні", - говорить краєзнавець.

За словами Дяченка, Станіслав-Аджигольський маяк - це пара маяків. Аджигольський маяк Задній стоїть посеред Дніпровського лиману. Його висота 76 метрів. За 6,5 кілометрів від нього менший – Станіслав-Аджигольський передній – копія першого висотою 65 метрів. Передній маяк завжди червоний, задній - білий. Пару будували з 1908 по 1911 роки за проєктом інженера Володимира Шухова.

"Конструкція заднього маяка, вищого, вона унікальна, бо це одна секція. У них дуже цікава історія. Будували їх лише до 15 людей, без веж, майже все вручну. І завдяки такій легкій конструкції могли її споруджувати команда 10 людей. Був випадок, коли їх збудували виявилося, що ближній маяк знаходиться не по цій осі. Його пересували. Зробили дві колії та пересунули на місце, де він має бути", - каже краєзнавець.

Доступ до Аджигольського маяка наразі заборонено. У 2012 році, розказав Сергій Дяченко, виникла ідея внести Станіслав-Аджигольський маяк до списку ЮНЕСКО.

Що відомо:

  • У 2019 році світлина Станіславського маяка стала кращою у міжнародному фотоконкурсі «Вікі любить пам’ятки» у номінації «Найкраща фотографія Херсонської області 2019». Автором фото є киянин Олександр Мальон.
  • У 2020 році Укрпошта ввела в обіг третю поштову блок-серію "Маяки України". Цей випуск доповнили зображенням шести об'єктів, серед яких три розташовані на Херсонщині.
  • У 2021 році Національний банк України випустив пам’ятну п’ятигривневу монету "Маяки України". На ній зображені маяки Станислав-Аджигольский задній і Бірючий.

Читайте також:

  • 168 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок