Евакуація з Херсона: людям доводиться чекати кілька місяців, щоб виїхати з окупованого міста

Евакуація з Херсона: людям доводиться чекати кілька місяців, щоб виїхати з окупованого міста

Евакуація з Херсона: людям доводиться чекати кілька місяців, щоб виїхати з окупованого міста
. Суспільне Херсон

"Зелених коридорів" для евакуації людей на Херсонщині з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну не було жодного. Жителі області на підконтрольну територію вибираються власними силами, або за допомоги перевізників, заплативши їм велику суму. Волонтери також вивозять херсонців — безплатно, але щоб потрапити у такий рейс треба простояти в черзі не один місяць.

Херсонка Ольга тиждень тому виїхала на підконтрольну територію через Запоріжжя. Суспільному розповіла, їй з дітьми пощастило, на блокпості вони простояли всього чотири години. А от доступного перевізника знайти було складно.

"Щоб виїхати я обдзвонила п'ять перевізників. У трьох була ціна завелика – від 8 до 10 тисяч. Подзвонила іще одному, ціна у нього була три тисячі, але треба було чекати до кінця серпня і останній — перевізник з яким я виїхала, вони пропонують ціну – це 5 тисяч. Я чекала тиждень і лише тому, що люди не підтвердили свої заявки, звільнилося три місця і я з дітьми виїхала", - розповіла Ольга.

Намагається виїхати з міста і Вікторія. Каже, уже збирали речі, але перевізник скасував поїздку. Дівчина говорить, що перевізник взяв тих, хто був готовий заплатити більше. Деякі люди чекають місяцями можливості виїхати з окупації.

"Коли ти кажеш перевізникам, що знайшла за три с половиною тисячі виїзд, вони починають сміятися і казати : "Ну хіба що на табуретці будеш їхати". Тобто свою велику ціну вони мотивують тим, що наче б то у них комфортні умови і їхати буде швидше і краще. Загалом це знущання. У мене вже такий стрес. Я не витримую. Я не знаю виїду з Херсону коли-небудь чи ні", - каже Вікторія.

Черги на безплатний виїзд з окупованих територій Херсонщини великі – говорить радник херсонського міського голови Роман Головня. На сьогодні там 20 тисяч людей. Швидко вивезти усіх складно через нестачу транспорту та затримки на блокпостах. З квітня безплатною евакуацією займалися благодійні фонди і волонтери.

"Ми зараз скоординувалися з цими благодійними фондами, додали ще певну кількість автобусів, підписали меморандум з тими, хто здійснює безплатну евакуацію. Нам виділили додаткову кількість квот на окуповану територію і ці транспортні засоби зараз це роблять", - розповів радник Херсонського міського голови Роман Головня.

Голова благодійного фонду та депутат Херсонської обласної ради Ігор Йосипенко, говорить, що евакуація людей з окупованих територій в планах, поки що безплатно допомагають виїхати людям з деокупованих населених пунктів. За минулий тиждень вивезли 11 людей, загалом близько 30 осіб. Люди неохоче покидають свої домівки – каже Ігор Йосипенко.

"Це з таких сіл як Старосілля, Великоолександрівка, Давидів Брід і невелика кількість людей – Берислав і ті села, які там поруч з Бериславом", - пояснює депутат.

Людей з деокупованих територій привозять до центру допомоги в Кривому Розі. Далі вони або залишають у місті, або роз'їжджаються різними регіонами України.

Читайте також:

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок