На Херсонщині російські військові грабують підприємців

На Херсонщині російські військові грабують підприємців

На Херсонщині російські військові грабують підприємців
. Фото: rbc.ua

3 серпня поліція Херсонської області повідомила, що в Херсоні шість озброєних військових РФ вломилися до приміщення підприємства виробника будівельних матеріалів та заблокували діяльність. Пограбування Херсонщини почалося з перших днів окупації, розповів Суспільному заступник голови обласної ради Юрій Соболевський.

За словами заступника голови Херсонської облради, в деяких випадках російські військові знищували все обладнання на підприємствах.

"Військові заїжджали до деяких підприємств і виносили все, що, на їх думку, представляє якусь цінність. В деяких випадках обладнання - вивозилося як брухт. Наразі вони відіймають чинні підприємства - як готовий бізнес що працює", - говорить Юрій Соболевський.

Власник невеликого підприємства в Херсоні Михайло розповів - на початку війни зупинили роботу, але через два місяці окупації вирішили відновити виробничий процес.

"Ми почали роботу. Але це помітили росіяни. До нас завітали та запропонували перереєструвати підприємство згідно з законами російської федерації. Або, в разі відмови, воно буде націоналізоване. За якими законами, я вже не знаю. Ми провели загальні збори працівників, на яких вирішили зупинити виробництво і дочекатись звільнення Херсона", - розповів Михайло.

Російські військові грабували все - від магазинів і аптек до державних установ, каже Юрій Соболевський.

"Вони роблять ребрендинг наших установ, призначають туди колаборантів або якихось "туристів", які приїхали з Криму чи Російської Федерації, і потім заявляють, що це їхня установа, яка працює вже за їхніми правилами", - розповів заступник голови Херсонської облради.

В першу чергу, говорить Юрій Соболевський, були пограбовані підприємства агросектору: зерно з елеваторів і складів, техніка, добрива, паливо. В деяких випадках на агропідприємствах окупаційна влада призначає своїх керівників. Дрібні господарства поки не забирають, розповів фермер із Бериславщини Микола.

"Були такі заяви неофіційні, що хто не буде працювати, в того будуть відбирати. Але поки такі заяви на рівні розмов. Може, великі господарства так, а фермерів - я з ким не спілкуюся, немає такого", - говорить Микола.

За словами Юрія Соболевського, надходить велика кількість звернень про відібраний бізнес. Зараз в умовах окупації люди не можуть відкрито говорити про це, а правоохоронні органи не мають доступу до місця злочину. Тому такі випадки фіксують для слідчих дій після деокупації Херсона.

Читайте також:

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок