Окупаційна влада Херсонщини оголосила про введення нових тарифів за оплату комунальних послуг

Окупаційна влада Херсонщини оголосила про введення нових тарифів за оплату комунальних послуг

Окупаційна влада Херсонщини оголосила про введення нових тарифів за оплату комунальних послуг
. Фото: Pexels

Так званий "указ" колаборанта Володимира Сальдо про введення нових тарифів за комунальні послуги для жителів Херсонщини популізм і чергова спроба пограбування населення - вважає економіст Володимир Молчанов.

За його словами, платежі фейковому захопленому Херсонобленерго, як і іншим "постачальникам", є нікчемними й не звільняють від оплати на законні рахунки законним постачальникам.

"Затверджені Сальдо тарифи не відповідають ні собівартості послуг енергоносіїв, ні цінам чинним на українському ринку. Російські копійки за кубометр газу це смішно. Всі комунальні послуги, які херсонці оплачуватимуть, якщо оплачуватимуть, на російські рахунки, - це оплата ні за що, нікому і в нікуди", - каже Соболевський.

Більшість херсонців сплачують комунальні послуги на рахунки українських банків, розповіла жителька тимчасово окупованого міста і поділилась власним досвідом. Вона вносить показники в особистий кабінет на сайті підприємства і сплачує рахунки за українськими реквізитами.

"Після відключення Інтернет-провайдерів це стало складніше. Інтернет з Криму блокує соцмережі, месенджері та застосунки, доводиться користуватись платним VPN застосунком, щоб заходити на українські сайти. Платити готівкою у касах комунальних служб, по-перше, немає можливості, бо ніде зняти гроші, по-друге, я сплачую комунальні платежі за ресурси й послуги, які надає українська держава. На інші рахунки платити не збираюсь", - говорить херсонка.

Російська федерація не постачає жодних послуг на тимчасово окуповані території, а тому змінювати тарифи не може, пояснив голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко.

"Вони можуть намагатися встановити якісь граничні тарифи. По-перше, на це ніхто не пристане, по-друге, херсонці ігнорують рух російського рубля на своїй території. А цей банк, який вказаний у так званому документі, відноситься до російських. Тому він не може прийняти платежі в гривні. Тому я думаю, це чергова афера", - розповів голова облради.

Найімовірніше, населення буде ігнорувати "нововведення" російської окупаційної влади, так само як і платники податків "перереєстрацію", сказав економіст Володимир Молчанов.

Що відомо:

  • Багатоквартирні будинки Херсона, жителі яких створили ОСББ, перебувають у непростому стані через те, що платити за послуги може дуже мало людей.
  • 27 червня так звана "військово-цивільна адміністрація" захопила окремі об’єкти, які належать Акціонерному товариству "Херсонобленерго" та забезпечували постачання і розподіл електричної енергії споживачам області.
  • Окупаційна влада агітує представників херсонських ОСББ до співпраці: перереєстрація у новому реєстрі, відкриття рахунків у російських банках.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок