Під тиском окупаційної влади Херсонщини опинились і батьки школярів

Під тиском окупаційної влади Херсонщини опинились і батьки школярів

Під тиском окупаційної влади Херсонщини опинились і батьки школярів
. Фото: Pexels

Окупаційна влада на Херсонщині примушує освітян з першого вересня почати працювати за російськими програмами. Голова російського освітнього надзору Анзор Музаєв заявляє про те, що найближчим часом школи Херсона отримають акредитацію і будуть видавати випускникам атестати російського зразка.

Почали примушувати й батьків вести дітей у російські школи – говорить жителька Херсонщини.

"Те, що зараз відбувається у Херсоні - жахливо. Від учора школи в селищі перейшли на російську форму навчання. Батькам повідомили, що не буде більше таких програм як "Інтелект", "Росток", не буде англійської і, звісно, української мов. Дітям заборонять користуватись інтернетом. А ще попередили, якщо з 1 вересня діти не підуть в школу, то цих батьків позбавлятимуть батьківських прав", - розказує жінка.

Сергій Шишковський викладає історію в одній з херсонських шкіл. Зараз чоловік виїхав на територію підконтрольну Україні. Його колеги, які залишилися на окупованій території розповідають, що - в основному чиниться тиск на завучів та директорів шкіл. Педагоги змушені переховуватись.

"Є там навіть пропозиції деяким директорам. Їм говорять, що працювати вони виходять не у свою школу, а в іншу. Потім починають казати, що вони не можуть виїхати по не організують навчальний процес", - каже викладач.

Також Шишковський говорить, що окупаційна влада постійно погрожує Женевською конвенцією і законом України про окуповані території.

"Вони все перекручують і залякують, що будуть саджати в тюрму. Кажуть - ви боїтеся статтю держзради в Україні, тоді отримаєте її у РФ", - розповів вчитель.

Деякі педагоги можуть піти на співпрацю, щоб зберегти власне життя – говорить Сергій. Але сподіваються, що після деокупації їх вчинок зрозуміють.

За словами тимчасової виконувачки обов’язків Херсонського міського голови Галини Лугової, з області виїхали близько 50 % освітян.

"Окупаційна влада планує відкрити всього 17 шкіл. А останнім часом я чую, що і 10 вистачить. А те, що продовжується тиск на вчителів - це правда. Нещодавно була викрадена директорка 48 школи. До неї увірвалося троє озброєних російських військових у супроводі Кузьмич. Жінку забрали і тримали в підвалі. Потім змусили написати відеозвернення про співпрацю", - розповіла виконувачка обов'язків міського голови.

Зараз Галина Лугова у Вінниці, каже - майже щодня спілкується із родинами, які вивезли своїх дітей, тому що дійсно чули погрози та відчували тиск з боку окупаційної влади.

Що відомо:

  • 23 червня так звана "глава департаменту освіти і науки" Херсонщини Тетяна Кузьміч заявила, що вже з 1 вересня навчання в школах буде відбуватися за російськими стандартами, а вчителі пройдуть "спеціальні курси перепідготовки на території Криму або дистанційно".

Читайте також:

  • До 1 липня в Криму складають списки вчителів для роботи на Херсонщині - КримSOS

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок