Військові РФ змушують херсонських рибалок відправляти вилов до Росії

Військові РФ змушують херсонських рибалок відправляти вилов до Росії

Військові РФ змушують херсонських рибалок відправляти вилов до Росії
. Херсонські плавні. Фото: Суспільне Херсон

Окупаційна влада схиляє до співпраці керівництво Національного парку Нижньодніпровський, що на Херсонщині.

Про це розповів колишній працівник парку, який виїхав на територію підконтрольну Україні.

За його словами росіяни змушують людей, які займаються промислом риби, відправляти улов до Росії.

"Російські військові почали їздити до тих, хто займається промислом, і вимагати 100 кілограмів риби на тиждень з кожного. У нас було близько 50 видобувачів від Нової Каховки до Миколаївської області, Дніпробузького лиману. У кожного по чотири-п'ять ланок, в декого по 10. У кожній ланці працює мінімум п'ять-шість людей", - говорить чоловік.

Через бойові дії неможливо здійснювати державний контроль на тимчасово окупованих територіях, сказав виконувач обов'язків начальника Державної екологічної інспекції Південного округу Олег Бігдан.

"Неконтрольований вилов риби - браконьєрство. Як наслідок буде скорочення популяції, в тому числі і цінних порід риб, надалі відбудеться значне зменшення рибних ресурсів", - каже Олег Бігдан.

Бойові дії припали на період нересту риби, розказав начальник відділу організації спеціального використання водних біоресурсів державного агентства меліорації та рибного господарства Олексій Черненко.

"В цьому році риба не змогла віднереститися нормальним чином. Наслідки цих бойових дій будемо спостерігати ще протягом наступних декількох років", - розказав Черненко.

Збитки, завдані російськими військовими рибному господарству, будуть підраховані після звільнення тимчасово окупованих територій сказав Олексій Черненко.

Читайте також:

  • Обкладати даниною. Така мета окупаційної влади у переоформленні за законодавством РФ підприємців Херсона

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок