Жителів Херсонщини закликають евакуюватися через можливу активізацію бойових дій

Жителів Херсонщини закликають евакуюватися через можливу активізацію бойових дій

Жителів Херсонщини закликають евакуюватися через можливу активізацію бойових дій
. Фото: Суспільне Херсон

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук закликала жителів Херсонщини виїхати з території області через можливу активізацію бойових дій.

Про ризики виїзду з окупованої території розповіла 12-річна херсонка, яка зараз перебуває на Львівщині.

"Ми зупинилися в якомусь селі, вийшли попросити води. І хтось раптом почав кричати. Виявилося, що повз нас дуже швидко пронісся БТР. Якраз у цей час усі швидко повтікали на обочину. Ми спочатку не дуже зрозуміли, що трапилось. А потім, як почали їхати, то виявилось, що БТР роздавив якусь машину", - каже дівчина.

Голова обласної ради Олександр Самойленко говорить, що за час війни жодного офіційного коридору для виїзду не було.

"Зараз існує один шлях. Херсонці його знають добре, і він працює. Але там на сьогоднішній день велике накопичення транспорту. А окупанти пропускають не більше п'ятої частини на добу", - говорить Самойленко.

За йоло словами виїзд через Крим дійсно існує. Треба бути готовим до того, що на адміністративному кордоні між Херсонщиною та окупованим Кримом проводять фільтрацію. Вона триває до кількох годин.

Евакуація з Херсона важлива з кількох причин, каже радник голови обласної ради Сергій Хлань.

"Гуманітарна катастрофа, яку створили військові РФ на Херсонщині, не дає змогу для нормальної життєдіяльності. А ще є відомості відучора, що росіяни по деяких районах Херсона починають будувати укріплення, готуючись, мабуть, до вуличних боїв. Хоча все-таки сподіваюсь, що коли Збройні Сили підійдуть впритул до Херсона, вони будуть відходити, щоб не потрапити в кільце", - розповів Хлань.

В Херсоні та області залишається багато людей, які не можуть виїхати через великі ціни, чи просто не можуть залишити рідних.

Мати трьох дітей, говорить, що намагається виїхати з міста вже другий місяць поспіль.

"Звичайно, як усі, стали в чергу на безкоштовну евакуацію, але мій переїзд ускладнюється ще й тим, що я маю пса. Із собакою виїхати досить- таки складно", - каже жінка.

Тим, хто не може виїхати з Херсона, голова облради радить підшукати надійне укриття та запастися водою та продуктами.

Читайте також:

  • Через обстріли в Кочубеївській ТГ сталася масштабна пожежа

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок