Батько зниклого херсонського журналіста змушений переховуватись

Батько зниклого херсонського журналіста змушений переховуватись

Батько херсонського журналіста і активіста Костянтина Риженка Олександр підтверджує, що росіяни розшукують його сина за журналістську діяльність. Після обшуку у помешканні родини у Херсоні, військові РФ "забрали розібратись" брата Костянтина – Захара Риженка. Наразі чоловік змушений переховуватись.

Про це Олександр Риженко розповів голові Національної спілки журналістів України Сергію Томіленку.

"Затримали Захара, мене відпустили з умовою, аби я виходив на сина Костянтина. Попередили, що перший візит проходить стримано, наступного разу військові уже жорстко говоритимуть. Загалом приїхало 2-3 автомобілі візитерів з автоматами. Вилучили телефони, техніку у Захара Риженка, обшукали помешкання", - говорить Олександр.

На запитання військових, чому вони розшукують журналіста, вони відповіли, що на ньому багато крові і багато людей загинуло, каже Олександр Риженко.

"У мене запитували, чи через гроші син публікує свої матеріали, чи за переконаннями дотримується "націоналістичних поглядів"? Відповіли, що якщо Костянтин "за гроші, то швидко з ним знайдуть спільну мову". Допитували 25-річного Захара Риженка, йому пред’явили претензії за користування захищеним месенджером Signal. Зрештою вирішили – "Заберемо розібратись".

Олександр Риженко сподівається, що його сина відпустять. Але навіть оперативно новину про можливе звільнення свого сина Захара він не може отримати, адже зараз переховується та не ризикує набирати телефони рідних та знайомих.

"У квартирі залишилася 87-річна бабуся Костянтина і Захара. Журналіст Костянтин Риженко не виходить на зв’язок від середи. Національна спілка журналістів України висловлює солідарність із журналістами та членами їх родин – жертвами російської окупації у Херсоні, Бердянську, Мелітополі та інших містах, які є тимчасово окупованими територіями. НСЖУ вимагає припинити кампанію "інформаційної зачистки", яку проводять окупанти в Україні. Спілка журналістів інформує Міжнародну та Європейську федерації журналісті про воєнні злочини росії проти працівників ЗМІ в Україні", - йдеться у повідомленні.

Що відомо:

  • 31 березня у Херсоні зник місцевий журналіст Костянтин Риженко

Читайте також

  • Російські військові викрали вісім жителів Голопристанської громади
  • Шість днів військові РФ утримують жителя Херсона. Його затримали за участь у мирному мітингу
  • На Херсонщині російські військові викрали голову Милівської територіальної громади Олега Яхнієнка.
  • 28 березня на території Голої Пристані на Херсонщині російські військові заарештували Голопристанського міського голову Олександра Бабича. Де він наразі невідомо.
  • 16 березня військові РФ викрали міського голову Берислава Олександра Шаповалова.
  • Російські військові 16 днів тримають у полоні секретаря Новокаховської міської ради

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок