На Херсонщині у Білозерці озброєні окупанти розігнали мирний мітинг

На Херсонщині у Білозерці озброєні окупанти розігнали мирний мітинг

На Херсонщині у Білозерці озброєні окупанти розігнали мирний мітинг
.

14 березня жителі Білозерки на Херсонщині вийшли на мирний мітинг проти окупантів. Озброєні військові розігнали людей.

Про це місцеві жителі розповіли Суспільному.

У Білозерці люди перекрили дороги, щоб окупанти не могли заїхати в селище. Стояли неозброєні, живим щитом і вимагали військових прибратися з населеного пункту і України взагалі.

Тоді російські солдати відкрили стрільбу.

Що відомо:

  • 12 березня депутат обласної ради Сергій Хлань на своїй сторінці у Facebook написав, що окупанти телефонували йому і його колегам з питанням, чи готові вони співпрацювати. Йшлося про підготовку референдуму про створення ХНР.
  • Згодом перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський записав відеозвернення у якому повідомив, що депутати обласної ради готують колективний лист, в якому висловлять свою позицію, щодо чуток з приводу утворення ХНР.
  • Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що Росія намагається провести референдум про створення "ХНР" на окупованій території Херсонщини.
  • На екстреному засіданні 44 депутати Херсонської обласної ради прийняли звернення про те, що "Херсонщина - це Україна і жодної псевдореспубліки на території області не буде". Підтримали одноголосно.
  • Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук застерегла представників місцевої влади Херсона від будь-яких форм співпраці з окупантами та пообіцяла дуже швидку й жорстку реакцію на подібні випадки.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок